Перший заступник голови облдержадміністарції Наталя Заболотна обговорила реалізацію пілотного проєкту з представниками ЮНІСЕФ.

Барнахус (в перекладі «дім для дітей») – це безпечне середовище для дітей, яке об’єднує відповідні служби під одним дахом у цілях забезпечення для дитини узгодженої та ефективної реакції та недопущення повторного травмування під час слідства та судових проваджень.

Модель “Барнахус” була створена для того, щоб запобігти травматизації дітей внаслідок повторних співбесід, які проводять правоохоронні та соціальні служби. Дослідження показали, що подібний досвід може виявитися дуже травматичним для дитини. В результаті більше шкоди, ніж допомоги.

«Важливо, аби ті інституції, які покликані захищати дитину, що постраждала від насильства, не завдавали їй ще більших страждань, намагаючись допомогти. Впевнена – будь-які структури можуть знайти точки дотику і «запустити» цей проєкт, аби надалі він став нормою в законодавстві. Я прихильниця того, щоб область на власному прикладі відпрацювала пілотний проєкт зі всіма його «плюсами» і «мінусами», аби потім в законодавчу базу ця норма ввійшла з урахуванням всіх зауважень. Впевнена, що разом нам вдасться зробити дружньою до дитини не лише Вінницьку область, а й всю Україну», – наголосила Наталя Заболотна.

В рамках реалізації даного проєкту в області буде створено дитячий будинок Барнахус, який є досвідом інших країн. Його головна концепція полягає в тому, щоб «світ крутився навколо дитини». Проєкт не потребуватиме значних капіталовкладень чи величезних додаткових ресурсів.

За словами керівника Програми захисту дітей Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Наїри Аветісян, вже два роки поспіль Координаційна рада програми «Правосуддя, дружне до дитини» обговорює,  наскільки важливими є на рівні держави послуги для дітей, що постраждали, передусім, від усіх видів насильства, зокрема, сексуального. За її словами, на жаль, в державі таких спеціалізованих послуг немає:

«Є чимало структур, які спеціалізуються на допомозі постраждалим від домашнього насильства, які надають послуги дітям. Однак, ми маємо розуміти, що діти – то не «маленькі дорослі». У них своя психологія, свій розвиток і дуже важливо створювати для них особливі умови».

Дана ініціатива впроваджується за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.