«Щоб не виникали ситуації, коли в масштабні проекти вкладені дуже значні кошти з державного та місцевого бюджету, а при вході на об’єкт – величезні пороги, через які не можна переступити», - пояснила перший заступник голови облдежадміністрації Наталя Заболотна.

В онлайн режимі відбувся семінар для очільників ОТГ у Вінницькій області  «Впровадження інклюзивного дизайну в міський простір». Організатори заходу - Спілка громадських організацій людей з інвалідністю міста Києва та Представництво Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні.

Підкреслюючи переваги від впровадження інклюзивного дизайну для місцевого розвитку, Наталя Заболотна зауважила: «Метою і місією децентралізації  є наближення послуг до мешканців громади - як адміністративних і соціальних, так і освітніх, культурних, а також послуг у сфері охорони здоров’я, фізичної культури і спорту... Щоб ці послуги були не тільки наявні в ОТГ, але й доступні… Як облаштувати центр адміністративних послуг, що враховувати, коли проводиться ремонт у школах, садочках, закладах культури, на спортивних майданчиках, щоб усе це було зручним і доступним для усіх без винятку  мешканців громади».

«Для нас дуже важливо, щоб усі області мали спільне бачення того, що вкладає поняття створення універсального дизайну та інклюзивності. Це вкрай важливо, щоб не допустити помилок у впровадженні безбар’єрного середовища на різних рівнях», - підкреслив президент Спілки громадських організацій людей з інвалідністю Києва Олександр Ворона.

Під час семінару йшлося не лише про архітектурні перешкоди, а й про створення доступності шляхом впровадження інноваційних ІТ- рішень. Мова велась як про доступність для людей з інвалідністю, так і про комфорт для усіх без винятку – результат комплексу рішень та створення умов, які не вимагатимуть адаптації.

У першу чергу, універсальний дизайн та інклюзивність покращує життя громадян та сприяє розвитку громад, адже від якості та комфортності умов залежить і добробут місцевого населення, рівень економіки регіону, можливість залучення інвестицій та розвитку туризму, самореалізація кожного мешканця громади та багато інших складових.

Універсальний дизайн створює місто, комфортне для всіх його мешканців, поважаючи людську індивідуальність та різноманітність, спираючись на інновації та будуючи партнерську взаємодію між державними структурами, об’єднаннями громадян та бізнесом.

На завершення семінару його учасники отримали вичерпні відповіді експертів  стосовно впровадження універсального інклюзивного дизайну в ОТГ Вінниччини.