У Вінниці в рамках виставки «Очікування VS Реальність» до 30 вересня городяни можуть дізнатися про долі 9 реальних  жертв работоргівлі за кордоном.

Експозицію розгорнули на проспекті Космонавтів. Це історії людей, які їхали на роботу за кордон. У кожного з них була своя давно омріяна ціль. Хтось хотів купити нарешті свою квартиру, хтось автомобіль, хтось заробити гроші на навчання дитині... Проте, ця поїздка «на заробітки» не виправдала очікувань. Ці українці постраждали від експлуатації роботодавцем і не отримали за свою тяжку працю ні копійки.

«Це пересувна виставка, яку презентують у 17 містах України. З 25 по 30 вересня жителі та гості міста Вінниці зможуть ознайомитися з експозицією. Виставка підготовлена нашими міжнародними партнерами і спрямована на те, щоб поінформувати людей стосовно ризиків, на які вони можуть наражатися, коли шукають роботу за кордоном», - зауважила президентка ГО «Прогресивні жінки» Наталія Козлова.

В експозиції представлено реальні історії тих українців, які в пошуках кращого життя або ж заробітку приймали, подекуди, пропозиції ненадійних роботодавців та потрапляли у небезпечні ситуації.

Кожна історія складається з 2 частин: з одного боку «Очікування» з приємними, але нелегальними, сумнівними умовами працевлаштування; а з іншого боку –  «Реальність» - відображення того, на що можуть перетворитися обіцяні умови, та чому людина не може залишити місце своєї експлуатації.

Одна з історій розповідає про легальне працевлаштування, яке не виглядало настільки яскравим з самого початку, але через рік наполегливої праці робітник отримав можливість кар’єрного зростання. Інколи офіційне працевлаштування може виглядати більш складною і менш прибутковою справою, проте воно має свої переваги і гарантії. Крім того, одна з конструкцій містить поради, як українці можуть захистити себе.

Кожне зображення на стенді також має QR-код із посиланням на сайт, де можна прочитати повну історію постраждалого та дізнатися як відбувся порятунок головного героя історії.

Тільки за роки незалежності України 260 тисяч людей постраждали від торгівлі людьми. Державними службовцями Вінницької області з моменту прийняття відповідного законодавства виявлено, ідентифіковано та надано реінтеграційну допомогу 87 особам, які постраждали від торгівлі людьми. З них 31 жінка та 56 чоловіків.

Дохідність работоргівлі в світі за даними Міжнародної організації праці перевищує 150 мільярдів доларів США на рік. Починаючи з 2000 року, за допомогою до неурядових організацій звернулось понад 16 тисяч українців, які постраждали від торгівлі людьми. Тенденція останніх років свідчить про те, що переважно в ситуації експлуатації серед українців потрапляють чоловіки. Принаймні вони частіше розповідають про це.