Працівники і активісти ОТГ Вінниччини навчалися допомозі своїм землякам

В умовах пандемії, спричиненої коронавірусом, важливим постає питання щодо попередження та швидкої реакції на випадки домашнього  насильства. З цією метою Департаментом соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації спільно з ВОПО “Джерело надії” ️реалізовано проєкт: «Навчання для посадових осіб та громадських активістів ОТГ щодо реалізації державної політики у напрямку протидії та запобігання домашньому насильству на місцевому рівні».

Відвідано 10 Об’єднаних територіальних громад (Іванівську, Калинівську, Сутисківську, Лука-Мелешківську, Шпиківську, Тульчинську, Барську, Жмеринську, Літинську, Якушинецьку), ️в яких презентовано напрацювання у сфері протидії домашньому насильству. Акцентовано увагу на важливості адаптації поточних управлінських процесів новоствореної громади до викликів коронавірусної пандемії та умов реформи децентралізації. Крім того, представникам органів місцевого самоврядування запропоновано менторську підтримку у впровадженні змін до нормативних документів громади.

Черговий раз нагадуємо: у разі домашнього насильства не мовчіть! Отримайте допомогу за номерами:

102 – виклик поліції;

1547 – Урядова гаряча лінія для осіб, які страждають від домашнього насильства. Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними й конфіденційними;

0 (800) 500 335 або 116123  – Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації; дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України;

0800 75 04 75 - лінія довіри з запобігання домашньому насильству у Вінницькій області

103 – виклик бригади швидкої медичної допомоги.

Також департамент соціальної та молодіжної політики рекомендує жертвам домашнього насильства:

зверніться до медичного закладу;

зверніться до відповідальної/уповноваженої особи у місцеву раду (міську, селищну, сільську) або райдержадміністрацію;

зверніться до місцевого центру соціальних служб;

зверніться у службу у справах дітей, якщо Ваші діти – неповнолітні;

зверніться до Мобільної бригади соціально-психологічної допомоги.

Вінницька обласна мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі: 073 138 80 37, 095 796 44 72, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Вінницька міська мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі: 098 900 15 60,   093 900 15 60, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Пам’ятайте, Ви маєте право на безпечне місце перебування. Отримайте направлення у відповідальної/уповноваженої особи, в Мобільній бригаді, в Центрі соціальних служб або в поліції до притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства, де Ви зможете безпечно та безкоштовно перебувати з дітьми до трьох місяців.

Пам’ятайте, Ви маєте право на безоплатну правову допомогу. Отримайте направлення у відповідальної/уповноваженої особи, в Мобільній бригаді, або в Центрі соціальних служб  до центру з надання безоплатної правової допомоги та отримайте правову консультацію. Вам допоможуть скласти заяву, скаргу, інший документ правового характеру. Здійснять представництво Ваших інтересів у суді.