За сумлінну працю та вагомий особистий внесок у справу, пов’язану з реалізацією державної соціальної політики голова Вінницької обласної організації Профспілки працівників соціальної сфери Галина Іванівна Собко отримала подяку від Міністра соціальної політики України Марини Лазебної.

 Галина Собко також поділилася враженнями від IV з’їзду Профспілки працівників соціальної сфери України, який відбувся у Києві.

У роботі з’їзду взяли участь Державний секретар Міністерства соціальної політики України Суярко Сергій Миколайович та заступник голови ФПУ Шубін Олександр Олександрович.

Ключовою темою обговорення на з’їзді стали проблемні питання працівників соціальної сфери, які потребують нагального вирішення, особливо, в період подолання негативних наслідків спричинених обмежувальними заходами під час карантину, викликаному пандемією COVID-19.

Питання стосувалися реформування у соціальній сфері та очікувані зміни у процесі децентралізації влади в Україні, спроможність окремих установ для збереження фахівців та підняття престижності їх роботи у соціальній сфері в умовах адміністративно-територіальної реформи, фінансування і оплати праці, зростання навантаження на працівників.

У своїй звітній доповіді голова Профспілки Володимир Тьоткін, зазначив, що у звітному періоді Центральна Рада, територіальні ради Профспілки, профспілкові комітети первинних організацій Профспілки проводили значну роботу з реалізації статутних завдань щодо здійснення захисту професійних, соціально-економічних прав та інтересів членів Профспілки.

Профспілку працівників соціальної сфери України визнано репрезентативною. Захист трудових, соціально-економічних правта інтересів спілчан проводився з використанням усіх передбачених законодавством форм і методів роботи.

Голова Вінницької обласної організації працівників соціальної сфери Галина Собко:

 

“Звісно, порядок денний з’їзду був дуже широкий. І можна гово-

рити про це лиш тезово, акцентуючи увагу на найголовнішому. У рамках реалізації норм і положень Генеральної, Галузевої угод, колективних договорів профспілковою стороною вживалися заходи для вирішення спірних питань шляхом переговорів з представниками

всіх гілок влади. Центральна Рада Профспілки, територіальні ради зверталися до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Міністерства соціальної політики України щодо збільшення державного фінансування для установ та організацій соціальної сфери, неприпустимості залишкового принципу розподілу коштів на галузь, встановлення державних гарантій працівникам, удосконалення системи оплати праці, приведення у відповідність до виконуваних обсягів навантаження чисельності працюючих, недопущення їх скорочення.

Профспілка бере активну участь у законотворчому процесі при розгляді та погодженні нормативно-правових актів, які зачіпають права та інтереси працівників галузі. З метою захисту прав та інтересів працівників соціальної сфери, Центральна Рада Профспілки неодноразово зверталась до Міністерства соціальної політики України про внесення в установленому порядку змін та доповнень до Закону України „Про соціальні послуги” в частині встановлення гарантій, аналогічних працівникам бюджетної сфери, що мають базові галузеві закони.

Центральна Рада Профспілки зверталась до депутатів Верховної Ради України з приводу проекту нового Закону України «Про соціальні послуги» (реєстр.No4607 від 06.05.2016). Вносила свої пропозиції. Закон був прийнятий 17 січня 2019 року Верховною Радою України, на жаль, пропозицій Профспілки не були враховані.

Хочу наголосити ще на одному питанні, на вирішенні якого наполягає профспілка. Тривогу викликають процеси, які відбуваються із запровадженням децентралізації влади. Для галузі це неминуче скорочення чисельності, адже не всі місцеві бюджети спроможні забезпечити утримання установ та закладів соціальної сфери. Особливо виникають проблеми з реформуванням територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)”.

Центральна Рада Профспілки ініціювала проведення круглих столів для обговорення цих процесів, направляла пропозиції Міністерству соціальної політики України щодо пом’якшення наслідків процесів децентралізації для установ та закладів соціальної сфери, територіальні ради Профспілки проводили роботу щодо збереження членських організацій Профспілки в об’єднаних територіальних громадах.

Скорочення працівників очікується в структурних підрозділах соціального захисту населення у зв’язку з адміністративно-територіальною реформою. Верховна Рада України 17 липня 2020 року проголосувала за скорочення кількості адміністративних районів з 490 до 136.

Працівники структурних підрозділів соціального захисту населення стурбовані прийнятим рішенням і не знаходять відповіді на питання, що буде далі.

Центральна Рада Профспілки звернулась до Міністра соціальної політики України Лазебної М.В. зустрітись з представниками Профспілки для обговорення цього та інших проблемних

питань».

Галина Собко, навела як приклад вдалої роботи з інформування членів профспілки та мешканців Вінницької області видання інформаційного бюлетеня «СоцІнфо», який висвітлює діяльність профспілкової організації. Наразі цей бюлетень розсилається і в територіальні громади.

За сумлінну працю та вагомий особистий внесок у справу, пов’язану з реалізацією державної соціальної політики Собко Г.І. отримала подяку від Міністра соціальної політики України Марини Лазебної.