У Департаменті соціальної та молодіжної політики  Вінницької  ОДА відбулося засідання обласної комісії з питань проходження альтернативної (невійськової) служби.

Розглянуто три заяви про направлення на проходження альтернативної (невійськової) служби громадян України, виконання військового обов’язку яких суперечить їхнім релігійним переконанням, ці громадяни належать до діючих згідно з законодавством України релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю.

Прийнято рішення про направлення вказаних осіб на проходження альтернативної (невійськової) служби на підприємства, установи та організації для виконання обов'язку перед суспільством.

“На засіданні обласної комісії ми розглянули заяви трьох молодих людей, які виявили бажання проходити альтернативну армійській службу. Їхні аргументи були цілком обгрунтовані, громадяни належать до діючих релігійних конфесій, члени яких заперечують застосування зброї. Але вони не заперечують можливість проходити службу альтернативно і так виконати свій обов’язок перед суспільством і державою”, - прокоментував засідання комісії Олександр Мельник, заступник директора Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації.

Відповідно до Закону України «Про альтернативну службу» альтернативна служба - це служба, яка запроваджується замість проходження строкової військової служби і має на меті виконання обов'язку перед суспільством.

Право на альтернативну службу мають громадяни України, якщо виконання військового обов'язку суперечить їхнім релігійним переконанням і ці громадяни належать до діючих згідно з законодавством України релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю.

На альтернативну службу направляються громадяни, які підлягають призову на строкову військову службу і особисто заявили про неможливість її проходження як такої, що суперечить їхнім релігійним переконанням, документально або іншим чином підтвердили істинність переконань та стосовно яких прийнято відповідні рішення.