В рамках всеукраїнської щорічної акції «16 днів проти насильства» у Вінниці на Європейській площі презентували виставку-інсталяцію - "Діти мовчазні свідки насильства".
Захід організовано Управлінням патрульної поліції у Вінницькій області, Головним управлінням Національної поліції у Вінницькій області, Департаментом соціальної та молодіжної політики обласної державної адміністрації
Інсталяція символізує дитину, яка стає свідком сварок та конфліктних ситуацій у родині.
Мета акції - привернути увагу до психологічного насильства над дітьми, що стають свідками домашнього насильства.
«Діти, які стали свідками насильства у своїй родині, визнаються його жертвами, і мають право на соціальні, медичні, психологічні та правові послуги.
Черговий раз нагадуємо! У разі випадків домашнього насильства головне — НЕ МОВЧІТЬ! Звертайтесь та отримайте допомогу!», - повідомили у Департаменті соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації.
До поліції за номером 102 або до місцевого відділу (написати заяву).
До медичного закладу, якщо зазнали фізичного чи сексуального насильства
До відповідальної/ Уповноваженої особи у місцеву раду (міську, селищну, сільську) або райдержадміністрацію.
До місцевого центру соціальних служб.
У службу у справах дітей, якщо Ваші діти – неповнолітні.
До Мобільної бригади соціально-психологічної допомоги:
Вінницька обласна мобільна бригада тел.: (068) 5860355; (097) 5788289
Вінницька міська мобільна бригада тел.: (0432) 67 04 60; (093) 900 15 60; (098) 900 15 60).
На обласну «лінію довіри» із запобігання домашнього насильства у Вінницькій області 0 800 75 04 75. Дзвінки безкоштовні та конфіденційні.
«Якщо Ви стали свідком жорстокого поводження з дітьми або Ваша дитина потерпає від домашнього насильства – телефонуйте на Національну дитячу «гарячу лінію» 0 800 500 225. Дитина вправі особисто звернутися до органу опіки та піклування, служби у справах дітей, центрів соціальних служб, інших уповноважених органів за захистом своїх прав, свобод і законних інтересів», - нагадали у Департаменті соціальної та молодіжної політики.
На «Гарячу лінію» безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.