У Департаменті соціальної і молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації проаналізували і розповіли про впровадження проекту для дітей з особливими освітніми потребами.

У Департаменті повідомили про головні результати впровадження проекту «Жити на рівних» для Вінниччини.

«Об’єднаними зусиллями ГО «Вінниця ДАУН СИНДРОМ», ГО «Українська спілка осіб з інвалідністю «Усі» та Державної реабілітаційної установи «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Поділля» в рамках проекту вдалося:

Сформувати команду фахівців;

Розробити програму з профорієнтаційного курсу «Жити на рівних»;

Провести апробацію програми на 108 годин за програмою шляхом навчання двох пілотних груп по моделі експериментальної програми «Перспектива 21/3" на базі Державної реабілітаційної установи «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Поділля» з метою підтвердження її практичної реалізації у подальшому житті;

Розробити методичні рекомендації для проведення профорієнтаційної роботи для дітей з синдромом Дауна та РАС», - повідомили у Департаменті.

Фахівці соціального захисту зазначили, що вдалося розробити «дорожню карту» щодо організації процесу навчання професійної підготовки дітей з особливими освітніми потребами під час навчання у школі.

«Проєкт «Жити на рівних» був спрямований на розробку профорієнтаційного курсу та впровадження його в навчальний процес, щоб діти з особливими освітніми потребами після завершення школи отримали шанс у подальшому на працевлаштування та навчились бути максимально самостійними та соціально задіяними у житті. Попереду багато роботи аби професійна орієнтація дітей з ментальними порушеннями запрацювала в освітньому процесі!», - повідомили у Департаменті соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА.