Фронт-офіси у своїй роботі застосовують програмний комплекс «Соціальна громада».

 Обов’язковою умовою для отримання технічної підтримки від Уряду є створення в громаді структурного підрозділу, до повноважень якого належать функції прийому документів з питань соціального захисту населення.

 

Про це повідомили у Департаменті соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА.

 

За результатами моніторингу формуються та надаються пропозиції до Мінсоцполітики для участі місцевих громад в проєкті технічної підтримки.

 

До проєкту для отримання технічної підтримки від Мінсоцполітики в рамках проєкту World Bank Ukraine «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» було у 2018 році 6 територіальних громад (Студенянська, Барська, Якушинецька, Дашівська, Мельниківська, Райгородська).

 

У 2020 році – 34 ( Краснопільська, Бабчинецька, Северинівська, Ситковецька, Лука Мелешківська, Брацлавська, Іванівська, Війтівецька, Кунківська, Літинська, Тростянецька, Соболівська, Мурафська, Теплицька, Шляхівська, Джулинська, Гніванська, Тульчинська, Шпиківська, Павлівська. Вінницька. Ковалівська, Томашрпільська, Сутисківська, Сокиринецьука, Жмеринскьа, Староприлуцька, Іллінецька, Воронивицька, Калинівська, Оратівська, Войнашівська. Махеівська, Глуховецька).

 

У 2021 році з урахуванням зміни адміністративно-територіального устрою до проєкту технічної підтримки відібрано 17 новостворених громад: Агрономічна, Вендичанська, Гайсинська, Копайгородська, Ладижинська, Липовецька, Мурованокуриловецька, Немирівська, Ольгопільська, Погребищенська, Станіславчицька, Стрижавська, Турбівська, Хмільницька, Чернівецька, Ямпільська, Яришівська.

 

Про забезпечення програмним комплексом «Соціальна громада» розповів заступник директора департаменту Олександр Мельник.

 

«В області забезпечується супровід, координація та постійних контроль за цільовим використанням територіальними громадами отриманої технічної підтримки в рамках проекту  Мінсоцполітики, а також щодо якісної та оперативної роботи «фронт»-офісів з питань надання адміністративних послуг соціального характеру (житлові субсидії, пільги, державні допомоги) мешканцям громад за місцем їх проживання.

 

В усіх 63 місцевих громадах Вінниччини діють «фронт»-офіси - це ЦНАПи або відділи соціального захисту населення місцевих громад. Відтак, кожен мешканець своєї громади може прийти і подати документи для отримання соціальної підтримки за місцем свого проживання, без потреби їхати в район чи обласний центр до органів соціального захисту населення райдержадміністрацій», - зазначив Олександр Мельник.

 

Міністерством соціальної політики України в рамках проєкту World Bank Ukraine «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» територіальним громадам з 2018 року надається технічна підтримка для виконання функцій у сфері соціального захисту населення громадян — це персональні комп'ютери, сканери, ноутбуки, мережеві маршрутизатори, багатофункціональні пристрої, ліцензійні пакети офісних програм, офісні меблі.