У Вінницькій області продовжується розбудова системи послуг для осіб, що постраждали від домашнього насильства. Заходи впроваджуються відповідно до міжнародних стандартів.

На Вінниччині триває створення системи комплексного реагування на випадки домашнього насильства і впровадження пілотного проекту Барнахус в Україні.

У січні-лютому 2021 року МБФ «Українська фундація громадського здоров`я» проведено цикл тематичних онлайн-тренінгів в рамках реалізації проєкту «Впровадження моделі Барнахус для захисту дітей-постраждалих від насильства» за ініціативи обласної державної адміністрації та підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

У навчанні взяли участь працівники Вінницької обласної та міської мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, що постраждали від домашнього насильства, а також спеціалісти служб у справах дітей, прокурори відділів ювенальної юстиції прокуратури Вінницької області, слідчі відділів поліції у Вінницькій області, слідчі суддів Вінницької області та адвокати регіонального центру безоплатної вторинної правової допомоги.

Насильство над дітьми -  це травмуюча подія, розслідування якої неможливе без проведення такої слідчої дії як допит, під час якого дитина вступає у контакт із системою правосуддя в якості потерпілої. Тому формування навичок проведення опитування, дружнього до дитини, побудови комунікації та допиту дитини, яка постраждала від домашнього насильства та ознайомлення з роботою моделі Барнахус є важливими складовими у системі допомоги дитині.

Під час навчання фахівці ознайомилися із захисними механізмами психіки на стрес, розладами прив`язаності, ознаками психотравмувальної ситуації, усвідомили складові безпечного допиту/опитування дитини, що постраждала від насильства або стала його свідком, а саме безпечного місця та безпечного дорослого. Завдяки роботі тренерів та досвіду міжнародного експерта фахівці ознайомилися з найкращими світовими практиками роботи Барнахус на прикладі Швеції, дізналися про особливості побудови спілкування з дитиною, постраждалою від насильства.

Крім того, в рамках навчання запропоновано лекції онлайн-курсу «Допит дитини – процесуальні та психологічні особливості».