Директор департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації Наталя Заболотна відвідала Барський міський центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Еверест».

Керівник закладу Тетяна Марущак розповіла, що нині його відвідують двадцять дітей: 16 з Бару та 4 з сіл району (при цьому наразі «Еверест» фінансується виключно з бюджету Барської об’єднаної територіальної громади). Площа приміщень – 125 метрів, з особливими дітьми працюють шестеро фахівців.

«Спочатку вмовляємо батьків, щоб вели до нас своїх діток, а потім вони не хочуть нас залишати», - розповіла Тетяна Марущак. Що й підтвердила присутня молода мама, яка водить на корекційні заняття в «Еверест» свого сина.

Серед проблем закладу нагальною є транспортне питання. Наразі батьки самостійно щодня доставляють свої дітей в «Еверест» та забирають їх додому. Звісно це складно, зважаючи на специфіку дітей, та не всім батькам під силу; особливо, якщо мова за мешканців сіл. Наталя Заболотна порадила Барській ОТГ прийняти участь в урядовому конкурсі, в рамках якого громади отримують якісні спеціалізовані автобуси:

«Для того, щоб подати документи, має бути рішення сесії місцевої ради про створення служби перевезення, передбачення штатної одиниці водія і коштів на утримання. Це близько ста тисяч гривень з місцевого бюджету при тому, що автомобіль коштує 1,4 мільйона».

Але після вирішення транспортної проблеми і поступленні нових дітей з сіл швидше за все виявиться, що в нинішньому приміщенні «Евересту» для них елементарно не вистачає місця.

До того ж центр прагне розширити вікові рамки для своїх вихованців в обидві сторони: як за рахунок малят до трьох років, так і людьми з особливими потребами старше 35 років. А для цього звісно необхідні нові відділення, ресурси та фахівці.

Наталя Заболотна, Тетяна Марущак, міський голова Бару Артур Цицюрський та народний депутат України Ірина Борзова провели нараду стосовно розширення «Евересту» та розглянули підходяще для цього приміщення, яке на разі ніким не використовується. Воно достатньо велике, з гарною земельною ділянкою та в зручному місці. За попередніми оцінками на його реконструкцію необхідно близько шести мільйонів гривень (відносно мало). Ці кошти міг би виділити державний фонд регіонального розвитку за умови сприяння місцевої ОТГ.

Володимир Данильчук