Протягом першого кварталу поточного року Центральна рада ППСС  концентрувала свою увагу на дотриманні  трудових та соціально-економічних прав працівників галузі.

На початку січня 2021 року відбулася зустріч голови Профспілки В. Тьоткіна із заступником Міністра соціальної політики України В. Музиченком та Головою Національної соціальної сервісної служби України В. Машкіним. Розмова йшла про ситуацію в регіонах у зв’язку із продовженням адміністративно-територіальної реформи та реформуванням структурних підрозділів райдержадміністрацій з питань соціального захисту населення. Із розмови стало зрозумілим, що бачення Міністерства соціальної політики України щодо реформування соціальної сфери, не співпадає із баченням ситуації на місцях, крім того не вирішено питання фінансування територіальних органів Нацсоцслужби і, відповідно, їх створення на початку поточного року. За результатами зустрічі було прийнято рішення в черговий раз звернутися, щодо ситуації із реформуванням соціальної сфери, до Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України та копію надіслати Міністерству соціальної політики України. Крім того, звернутися до Федерації профспілок України про підтримку галузевих вимог.

У січні за ініціативи ЦР Профспілки  Федерацією профспілок України була скликана нарада у режимі відеоконференції щодо масового вивільнення працівників, викликаного ліквідацією комунальних закладів культури, освіти, соціальної сфери тощо, у зв’язку із проведенням адміністративно-територіальної реформи, розпочатої з прийняттям Постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів».

12 лютого відбулося засідання Колегії Міністерства соціальної політики. На засідання Колегії виступив Тьоткін В.І., голова Профспілки, який зупинився на проблемних питаннях галузі.

Окремо ЦР Профспілки ініціювала внесення змін до Закону України «Про зайнятість населення» щодо соціального захисту голів первинних профспілкових організацій при  постановці на облік в центрах зайнятості, незалежно від стану ліквідації первинної профорганізації.

У березні на адресу Центральної Ради Профспілки надійшли звернення від голів Вінницької, Полтавської, Житомирської та Львівської обласних Рад Профспілки щодо ситуації на протезних підприємствах, а саме недостатнього фінансування, яке затверджено у розмірі 52,6 % від обґрунтованої потреби і не може забезпечити повноцінної роботи стаціонарного (реабілітаційного) відділення первинного і складного протезування та ортезування. У зв’язку з чим ЦР Профспілки ініціювала зустріч члені Президії з керівництвом Міністерства соціальної політики України. Наразі напрацьовуються матеріали.

Протягом І кварталу 2021 року продовжувалась робота щодо розгляду проектів законодавчих та нормативних актів, вносились пропозиції. Всього розглянуто 16 проектів нормативних актів. В опрацюванні вказаних проектів законодавчих та нормативних актів активну  участь брала  голова обласної профспілки працівників соціальної сфери Галина Собко.