Про розбудову у громаді системи спеціалізованих послуг для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі йшлося під час навчального семінару. Участь в роботі семінару взяли і фахівці Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА.

Зокрема, участь у заході від Вінницької області взяла начальник управління сімейної політики та оздоровлення Департаменту соціальної та молодіжної політики обласної державної адміністрації Світлана Ярмоленко.

«Відсутність відповідної інфраструктури в окремих територіальних громадах чи районах адміністративно-територіальних одиниць впливає на можливість отримати доступні послуги особам, які їх потребують. Саме тому персональна відповідальність посадовців, у тому числі новопризначених працівників у громадах, сільських, селищних радах, повинна бути декларованою не тільки в нормативно-правових актах, а в першу чергу у свідомості кожного, адже саме очільники адміністративно-територіальних одиниць забезпечують своєчасне та ефективне вжиття заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству на ввірених їм територіях», - наголосила заступник Міністра соціальної політики України Ольга Ревук.

Захід організовано Міністерством соціальної політики України в рамках співпраці з Фондом Народонаселення ООН в Україні (UNFPA) та Посольством Великої Британії в Україні.

«Нагадуємо!

Мінсоцполітики продовжує прийом документів від місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з метою надання їм субвенції з державного бюджету відповідно до постанови Уряду від 21 квітня 2021 № 398 «Про затвердження Порядку та умов надання у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі».

Для розширення мережі спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб у державному бюджеті передбачено 274,2 млн гривень.

За рахунок субвенції можуть бути створені наступні види спеціалізованих служб підтримки постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі: притулки, денні центри (з кризовими кімнатами для цілодобового перебування або без кризових кімнат), консультативні служби. Також передбачено придбання автомобілів для мобільних бригад, які створені при притулках», - повідомили у Департаменті.