В рамках заходу про головні аспекти реалізації пілотного проєкту щодо впровадження моделі Барнахус у Вінницькій області інформувала перший заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Наталя Заболотна.

«Модель Барнахус діє в інших країнах, і, я переконана, що запрацює і у Вінницькій області! Сьогодні на нас дивиться уся Україна. Адже свій старт модель Барнахус бере саме з Вінниччини. Бути першими - це в рази відповідальніше. Але у нас достатньо волі, знань та умінь, щоб все вдалось якнайкраще. Нам не вперше бути в авангарді змін у соціальній сфері. Але, принаймні, сьогодні ми разом із Дитячим фондом ООН (UNICEF) спільними зусиллями зможемо щось змінити».

Тож Наталя Заболотна висловила впевненість, що впровадження моделі Барнахус на Вінниччині, за умови чіткої міжвідомчої координації, стане гарним прикладом для інших областей.

«Із великим задоволенням та великою відповідальністю ми готові робити найголовніше – захищати права дітей. Саме ця велика справа зібрала сьогодні у Вінниці гостей та партнерів:

Гюндуз Мамедов - заступник Генерального прокурора

Катерина Павліченко - заступниця Міністра внутрішніх справ України

Марина Попатенко - заступниця Міністра молоді та спорту України

Олександр Баранов - в.о. Директора Координаційного центру з надання правової допомоги

Лора Білл - заступниця голови Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні

Наїра Аветісян - керівник програми захисту дітей Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні

Галина Скіпальська - виконавча директорка МБФ «Українська фундація громадського здоров’я»,- усі вони як члени Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх відвідали сьогодні новостворений Центр захисту та соціально-психологічної підтримки у процесі правосуддя дітей, які постраждали від або стали свідками насильства (модель Барнахус), який відкрито за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)", - зазначила посадовиця.

Високоповажні гості залишились задоволеними від побаченого, зауваживши значну пророблену роботу по організації Центру в досить обмежений термін.

Варто наголосити, що насильство тягне за собою довгострокові наслідки для здоров’я й благополуччя  дітей, жінок і дівчат, суттєво впливає на їхню здатність брати участь у житті громади й суспільства. Для відновлення чи реабілітації  їм може знадобитися тривала допомога, перш ніж вони зможуть повернутися до повноцінного життя. Тому розвинена система надання послуг з попередження та протидії насильству, зокрема домашньому, у тому числі надання послуги притулку для дітей, забезпечує основні аспекти захисту, надання послуг і ресурсів, що сприяє відновленню після насильства, відновленню самооцінки, самовизначенню для побудови самостійного життя.

Барнахус функціонує як установа, у якій діти, що постраждали від домашнього насильства отримують комплексну допомогу, зокрема тимчасове цілодобове перебування в умовах безпеки та психоемоційної підтримки.

Це не просто послуга безпечного розміщення, адже тут може бути забезпечено комплексний підхід до надання допомоги постраждалим, яким загрожує насильство, надано можливість подолати наслідки вчиненого насильства й збільшити шанси уникнути повторних інцидентів.  Центр Барнахус у більш широкому сенсі може сприяти соціальним змінам на рівні всього регіону в межах реалізації політики запобігання й протидії насильству над дітьми.