Від Вінницької області до керівного комітету з аналізу ситуації щодо добробуту дітей та референтної робочої групи з оцінки поточного циклу програми ЮНІСЕФ запропоновано включити першого заступника голови обласної державної адміністрації Наталю Заболотну.
16 вересня фахівці Вінниччини в галузі охорони дитинства разом з першим заступником голови ОДА Наталею Заболотною взяли участь в онлайн засіданні керівного комітету з аналізу ситуації щодо добробуту дітей та референтної робочої групи з оцінки поточного циклу програми ЮНІСЕФ.
Мета онлайн зустрічі – обговорення та затвердження результатів, узгодження основних дій щодо подальшої роботи всіх національних партнерів з питань охорони дитинства.
Під час засідання генеральний директор Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей Міністерства соціальної політики України Руслан Колбаса акцентував увагу на проведеній роботі та порушив питання благополучного розвитку кожної дитини.
Заступниця голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні Міхаела Бауер ознайомила присутніх за аналізом щодо стану добробуту дітей в Україні.
Вона зосередила увагу на питаннях та проблемах в галузі освіти, охорони здоров’я, надання соціальних послуг дітям, зокрема, вразливих категорій, до яких належать діти-інваліди, діти з малозабезпечених сімей, а також ті, які проживають в сільській місцевості.
До переліку дітей вразливої категорії учасники засідання запропонували додати дітей трудових мігрантів та дітей тих батьків, які використовують їх важку працю для покращення свого матеріального становища.
Учасників онлайн зустрічі з оцінкою програми ЮНІСЕФ в Україні ознайомила Лора Трофін - директор QURES QualityResearchandSupport.
За її словами, ЮНІСЕФ планує провести оцінку Програми діяльності в Україні за 2018-2022 роки. Так, відповідно до стандартів політики оцінки ЮНІСЕФ, має бути створена Референтна робоча група з оцінки (РРГ), до складу якої мають увійти представники основних зацікавлених сторін такої оцінки.
Як зазначено у Програмному документі ЮНІСЕФ в Україні на 2018-2022 роки, основні компоненти програми ЮНІСЕФ в Україні охоплюють 6 напрямів діяльності, таких як: соціальна інтеграція та макрополітика щодо дітей, захист дитини, навчання дітей, здорове життя, вода та стале довкілля, незалежний моніторинг прав дитини.
Оцінка програми країни (ОПК) в ЮНІСЕФ виконує ключову роль у визначенні висновків, які можуть слугувати інформацією для розробки наступного Програмного документу та розкриття можливостей для покращення результатів діяльності ЮНІСЕФ.
Таким чином, оцінка має три основні цілі:
- посилити підзвітність ЮНІСЕФ перед національними зацікавленими сторонами, оцінюючи внесок ЮНІСЕФ у результати для дітей, особливо для найбільш вразливих груп в Україні, у тому числі беручи до уваги питання нерівності та гендеру;
- підтримати розробку наступного Програмного документу ЮНІСЕФ в Україні шляхом оцінки реалізації стратегій, за допомогою яких здійснюється поточна Програма, для кращого розуміння ролі ЮНІСЕФ у контексті розвитку країни;
- засвоїти уроки з реалізації Програмного документу 2018-2022, щоб якнайкраще використовувати стратегії змін ЮНІСЕФ в кожній країні, групі країн та в цілому в регіоні, враховуючи поточні обставини.
Знання, отримані в результаті оцінки, будуть використані Урядом та ЮНІСЕФ для планування та визначення стратегії для нової Програми ЮНІСЕФ в Україні на 2023-2027 роки.
Оцінка проводитиметься в рамках багатонаціональної оцінки програм, включаючи Болгарію, Молдову, Киргизстан та Україну. Одна команда зовнішнього оцінювання проводитиме її із залученням відповідних національних консультантів, забезпечуючи консультативний, всеохоплюючий та спільний процес.