Необхідність створення центрального органу виконавчої влади підтвердили результати роботи ТСК на захист прав дітей. В процесі реформ запроваджених у 2017 році в країні відбувається ряд змін. Передбачена передача повноважень на місця, оптимізація бюджетних витрат, та інші заходи. Але не забезпечується головне – захист прав дитини.

Конституційною більшістю Верховної ради депутати проголосували за проект постанови №6135 (349 депутатів).

Про це повідомила народний депутат України Ірина Борзова.

«В країні відбуваються загрозливі процеси руйнації сфери захисту прав дітей. Це свідчить велика кількість звернень громадян до ТСК із захисту прав дітей. Також результатом провальної політики в сфері захисту прав дітей є велика кількість злочинів, що скоюються проти дітей та за участі дітей. В школі дитина з інвалідністю може отримати стусана від вчительки, як це було в Києві, або погрози від асистента вчителя, як це було із дитиною з синдромом Дауна у Вінниці. Дитина, яку взяла на виховання родина, може опинитись з побоями в лікарні, так було на Харківщині. Мало не щомісяця читаємо в ЗМІ про розбещення дітей та скоєння злочинів сексуального характеру проти дітей.

Система захисту прав дитини в Україні побудована в основному на діяльності виконавчих органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій. Разом з тим станом на жовтень в Україні близько у 30 громадах не були створені служби у справах дітей, а у 354 громадах кількість працівників таких служб не відповідає вимогам законодавства.

Все це відбувається через відсутність єдиного центрального органу виконавчої влади, який мав би опікуватися питаннями захисту прав дітей.

Зараз питанням захисту прав дітей займаються шість міністерств.

В результаті ніхто не несе відповідальності.

Тому створення Державної служби України у справах дітей є необхідністю

Держава має забезпечити дитині захист і піклування, необхідні для її благополуччя.

Дякую членам ТСК за спільну роботу», - повідомила Ірина Борзова.