Комунальний заклад «Вінницький обласний молодіжний центр «Квадрат» 16 грудня презентував свою стратегію розвитку на 2022-2024 роки. Презентувала Стратегію розвитку «Квадрату» виконувачка обов’язків директора Наталя Штогрин.
Над розробкою Стратегії працювали представники громадськості, бізнесу та організацій, які взаємодіють з молоддю та забезпечують розвиток молодіжної політики.
Вони сформували шість стратегічних цілей:
– нарощення молодіжного потенціалу;
– розвиток та розбудова мережі молодіжних центрів/просторів;
– активізація процесу залучення молоді;
– формування ефективної комунікаційної політики молодіжного центру;
– розвиток локального, національного та міжнародного партнерства МЦ;
– розвиток організаційної (інституційної) спроможності молодіжного центру.
Як зазначила Наталя Штогрин, наймасштабніший серед усіх планів молодіжного центру на наступні роки є проект «63 Квадрати» – створення молодіжних центрів у всіх територіальних громадах Вінниччини.
Перший заступник голови Вінницької ОДА Наталя Заболотна, яка була ініціаторкою створення МЦ «Квадрат», розповіла, як впроваджувався цей проект від задуму до фіналу.
«Ми серцем усім за Ваші ідеї, багато не треба - приходь і роби»
Звучить як девіз молодіжного центру «Квадрат». Це ще й слова із пісні про «Квадрат», яку сьогодні презентували під час обговорення плану діяльності закладу на 2022 - 2024 роки.
Влада і молодь. У попередні часи ці два слова рідко стояли поруч, хоча було чимало спроб налагодити систему взаємодії з молоддю. Але сьогодні – це реальність. І «Квадрат» є одним із прикладів такої співпраці.
Чітке планування роботи на декілька років вперед, визначення пріоритетів, напрямків роботи – це дуже важливий крок для становлення закладу та його ефективної діяльності. Головне намагатися виконати цей план, а краще перевиконати.
У плані роботи на ці 3 роки, велику частину своєї діяльності, заклад планує спрямовувати на роботу з громадами, це і допомога у створенні у них, так званих, маленьких «квадратиків» (молодіжних центрів), навчання фахівців, залучення більшої кількості молоді до співпраці. Вважаю, після реформи децентралізації, це є дуже правильним рішенням, далеко не всі громади розуміють важливість розвитку цього направлення.
Але, знову ж таки, повернемось до слів у заголовку. Заклад може багато в чому допомогти, головне звертатися, співпрацювати, ініціювати. Це основа будь-якого напрямку діяльності.
Тому, «… багато не треба - приходь і роби»!», - наголосила Наталя Заболотна.