Відбулась онлайн-дискусія «Реалізація принципу скоординованої політики Стамбульської конвенції в Україні: нові виклики в умовах децентралізації» за участі Урядової уповноваженої з питань гендерної політики, де і мала можливість розповісти про напрацювання нашої області у цьому напрямку. Участь у заході взяла перший заступник голови Вінницької ОДА Наталя Заболотна.
Одним з основних принципів Стамбульської конвенції є принцип скоординованої політики, який, з-поміж іншого, передбачає взаємодію органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування на різних рівнях: державному, регіональному та місцевому, включаючи координацію дій при розробці політик та програм.
Про досвід Вінницької області у цій сфері повідомила Наталя Заболотна.
«Для дотримання цих принципів, ще з самого початку реалізації ми розклали пріоритети нашої роботи:
Пріоритет 1: розбудова системи міжвідомчого реагування на випадки домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі на обласному та місцевому рівні;
Пріоритет 2: підвищення якості надання послуг особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;
Пріоритет 3: надання послуг дітям, які постраждали та/або стали свідками насильства, кримінального правопорушення.
Завдяки цьому, ми можемо дійсно ефективно реалізовувати мету Стамбульської конвенції.
На даний час визначено уповноважену особу (координатора) у області з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі, також, визначено відповідальних осіб у всіх 63 територіальних громадах.
Діє обласна програма 2017-2021, яка цьогоріч закінчується. На ці роки було передбачено майже 1,2 млн грн. Проведено більше 1500 заходів, якими охоплено понад 76 000 осіб. На виконання програми розроблено «Стратегію міжвідомчої взаємодії з питань запобігання та протидії домашньому насильству у Вінницькій області на 2019-2021 роки»
Наразі в області розроблено Проєкт Обласної програми 2022-2026 рр.
Проєкт програми було підтримано профільною та бюджетною комісіями, в п’ятницю сесія – націлені на успіх!
Для надання допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства функціонують 11 спеціалізованих служб.
Цього року для вінницької області надійшло 18,9 млн грн субвенції з державного бюджету на створення ще 11 спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб.
У нас в області працює центр «Барнахус», який спрямований на забезпечення фахового супроводу дитини, яка стала потерпілою чи свідком злочину у кримінальному процесі. До недавнього часу він був єдиний в Україні, тепер є ще в Миколаєві.
Підписаний Меморандум з Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я».
Працює міжвідомча робоча група для створення міжсекторального центру захисту для дітей, які постраждали та/або стали свідками насильства, кримінального правопорушення.
Ми на цьому не зупиняємося.
Будемо й далі розширювати мережу спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі».