За ініціативи Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації та за участі громадської спілки «Інститут місцевої демократії «Відкрите суспільство» відбулася робоча зустріч щодо реалізації практичних заходів стосовно емпатійного спілкування у попередженні домашнього насильства.
У заході взяли участь представники/ці Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, Вінницького обласного центру соціальних служб, комунального закладу «Обласний комплексний центр надання соціальних послуг» та громадськості.
«В рамках обговорення учасники домовилися провести відповідне навчання фахівців, які працюють у напрямку запобігання домашньому насильству.
Зазначені заходи інтегровані та узгоджені з Обласною програмою підтримки сім’ї, запобігання домашньому насильству, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, попередження торгівлі людьми на період до 2026 року, затвердженої рішенням 15 сесії Вінницької обласної Ради 8 скликання від 24 грудня 2021 року № 299», - повідомила директор Департаменту Світлана Ярмоленко.
Серед питань, розглянутих під час робочої зустрічі – такі:
Інформування щодо затвердження Обласної програми підтримки сім’ї, запобігання домашньому насильству, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, попередження торгівлі людьми на період до 2026 року.
- Презентація заходів проекту «Емпатійне спілкування у попередженні домашнього насильства».
- Обговорення та пропозиції щодо імплементації та інтеграції методики ненасильницького, емпатійного спілкування у всі сфери життя суспільства як інструменту запобігання гендерно зумовленому та домашньому насильству, обумовленому кризовими явищами в суспільстві.
У соцiальнiй роботi необхiдним елементом професiйного спiлкування є емпатiйне слухання як активний процес взаємодiї соцiального працiвника–консультанта з клiєнтом, що охоплює всi види вiдчуття, iнтуїцiю, вiдображення.