Головним «винуватцем» неординарної для Тульчина події стала директор Центру соціального захисту соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Промінь надії» Наталя Воротнюк. Вона ж голова однойменної громадської батьківської організації та головний місцевий рушій прогресу в даній царині:

«Я сама - мама дівчинки на візочку, в неї тяжка форма інвалідності, їй 28 років. А цей заклад є рукою допомоги і для моєї дитини, і для інших дітей Тульчинської об’єднаної територіальної громади».

(До складу ОТГ входять Тульчин і навколишні села: Тиманівка, Суворівка, Дранка, Одаї і Ганнопіль.)

 

23 вихованців щоранку по будням привозять сюди родичі, а ввечері забирають додому. У центрі вони розвиваються та покращують свій інтелектуальний, психологічний та фізичний стан; відбувається певна соціалізація.

Серед вихованців є четверо молодих людей на інвалідних візках – їм новий автобус потрібен в першу чергу. «Fiat ducato» придбано за один мільйон 160 тисяч гривень з державного бюджету. Машина обладнана підйомником до 350 кг, ременями фіксації для інвалідних візків, салон розраховано на два візки та трьох сидячих пасажирів.

Але такий бус стане в нагоді не лише вихованцям «Променя надії» - зі слів директора тульчинського терцентру соціального обслуговування Любові Рупіної серед 240 його клієнтів близько сотні мають проблеми з опорно-руховим апаратом.

Про особливості програми та перспективи отримання іншими громадами Вінниччини подібного спеціалізованого транспорту розповіла директор департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталя Заболотна:

«Успішно запровадивши формат соціального таксі у Вінниці, Раїса Панасюк,  як уповноважена Уряду з прав людей з інвалідністю ініціювала таку програму для всієї України... Для того, щоб подати документи на конкурс і отримати таку машину, громада повинна створити службу перевезення, ввести в штат водія і взяти подальше утримання авто на себе. В Тульчинському територіальному центрі є гаражі, водій, соціальний диспетчер, розроблено відповідне положення. В цьому році 16 територіальних громад Вінниччини подали заявки на конкурс, але виграли тільки три громади. Тульчинська вже отримала автобус. Жданівська Хмільницького району і Шляхівська Бершадського мають отримати в серпні. Всього в поточному році вже 25 громад України отримали такі авто».

Володимир Данильчук