Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр Жмеринської міської ради» функціонує менше року і на сьогодні є зразком облаштування та оснащення, є абсолютно доступним. Центр розташовано в просторому приміщенні з гарним ремонтом та устаткуванням. Зі слів директора Центру Лариси Рубанської тут працюють шість осіб, у тому числі: логопед, психолог, психореабілітолог, дефектолог. За свою складну і вкрай важливу працю вони отримують на руки в середньому по 5,5 тисяч гривень.

На разі індивідуальні та групові корекційні заняття в Центрі відвідують 125 дітей від 2 до 18 років, причому не лише зі Жмеринки, але й з району. Крім цього, за час свого існування центр провів 259 діагностичних обстежень дітей – після цього їх батьки та педагоги знають, яка саме допомога, та яке навчання потрібне дітям.

В планах місцевої міської та районної влади зробити Центр не лише міським, але й районним. Для цього потрібно розширити штат новими психологом, логопедом, реабілітологм та іншими фахівцями. А районна рада має забезпечити додаткове фінансування за мешканців своїх населених пунктів.

Директор департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталя Заболотна та народний депутат України Ірина Борзова під час відвідин Центру наголосили, що місцева влада мають продумати і логістику: як саме діти зі Жмеринки та району мають добиратися до Центру. Адже наразі в Жмеринці це проблема виключно батьків дітей.

Однак на Вінниччині є приклади, коли громади підставляють плече своїм найбільш вразливим землякам. Наприклад у Вінниці та в Іллінцях функціонує соціальне таксі. А тульчинський територіальний центр соціальної допомоги отримав спеціалізований автобус від уряду для перевезень людей з особливими потребами. Звісно, для цього громадам необхідно створити посаду водія і взяти бус на свій баланс та утримання.

Тим часом лише в Жмеринці мешкають 5 дітей на інвалідних візках, двоє з яких майже ніколи не виходять з дому. Також в місті та районі, як і по всьому світу, росте кількість аутистів…

Тобто, попит на перевезення людей з фізичними обмеженнями великий, і місцевій владі та громадам в цілому його потрібно задовільнити.

Володимир Данильчук