Він відбувся в обласному молодіжному центрі «Квадрат за активної участі представників Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА.

Спогадами про буремні події квітня 1986 року поділилися свідки тих страшних подій - учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС - Петро Осадчук, Олексій Ліщук, Тамара Гуцол, Віктор Сапожніков.

З вітальним словом до гостей-ліквідаторів і всіх учасників вечора звернулась заступник директора Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Наталя Квят: 

«Від імені Голови ОДА Сергія Борзова щиро дякую всім, хто долучився до сьогоднішнього заходу, а також хочу висловити вдячність нашим ліквідаторам за віднайдену можливість взяти участь у сьогоднішньому вечорі-спогаді, який, в першу чергу, організовано для молоді. Важливість цього в тому, щоб донести весь зміст тієї страшної трагедії. Ми маємо пам’ятати тих, хто поклав своє життя і здоров’я заради прийдешніх поколінь і шанувати їх подвиг. До слова, в свій час подробиці про аварію на ЧАЕС заборонено було озвучувати. Але треба віддати належне, що перші громадські організації були саме з числа ліквідаторів аварії, які не боялись, попри всі заборони, говорити про те, що насправді відбулось. Нам є чому в них повчитись. Від себе і від усіх нас хочу подякувати і схилити низько голову перед ними і побажати, щоб вони були здоровими, якомога довше не втрачали оптимізму, не зважаючи на ті труднощі, які перед ними виникають, і максимально для прийдешніх поколінь залишили свої спогади, свій досвід, свою мудрість, адже прийде час і ми згадаємо їх слова».

Зауважимо, що у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС взяли участь майже 6000 вінничан. Усі вони працювали як на об’єктах самої станції, так і в радіусі 30-ти кілометрів навколо неї, на забруднених територіях Київської та Житомирської областей. Понад 3000 осіб були призвані військкоматами області. Першими прийняли бій з невидимим ворогом пожежники, правоохоронці, військові.

Тоді з-поміж мешканців області, які працювали в зоні аварії на ЧАЕС, були працівники Державтоінспекції області, перша група з яких, у складі 25 осіб, виїхали з Вінниці до місця аварії в ніч з 1 на 2 травня 1986 р.

Спогадами про буремні події квітня 1986 року поділився Петро Осадчук, учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС: 

«Маючи безпосереднє відношення до будівництва атомних електростанцій я знаю, що таке атомний енергоблок, реакторне відділення, охолодження реактора, важка вода і як проходить процес розщеплення урану в реакторі. На ЧАЕС були допущені конструктивні недоліки у проектуванні реактора і, в наслідок можливої халатності працівників, ми отримали таку біду. Коли 26 квітня 1986 року трапилась аварія, працівникам підприємства, де я працював, було доручено ряд робіт, зокрема, роз’єднати трубопроводи і комунікації між 3 і 4 енергоблоками ЧАЕС. Також ми мали збудувати пункти санітарної обробки, де проходив обробку весь спеціалізований транспорт, який виходив із зони забруднення, аби не розносити далі радіоактивний пил. Навколо 30 кілометрової зони таких було збудовано 8, ми будували 4 з них. Найближчий розташовувався в с. Лельок за 6 км від енергоблоку».

Також під час вечору презентували відеоспогади вінничан-учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та художній фільм «Біда».

«Чорнобиль – це історія, яка має початок, але не має кінця, тож вкрай важливо зберегти правду про те, що відбувалось у ті тривожні і страшні дні.

Необхідно пам’ятати тих людей, які ціною власного життя намагалися врятувати майбутнє прийдешніх поколінь», - повідомили у Департаменті.