Пройшло засідання урядової Комісії з питань координації взаємодії органів державної влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків.

Про це повідомили в Департаменті соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА.

У 2020 році на фоні пандемії коронавірусу суттєво зросла кількість звернень до поліції щодо випадків домашнього насильства, яка сягнула по Україні понад 200 тисяч, також торік у більш ніж півтора рази зросла кількість кримінальних правопорушень через домашнє насильство - до майже 4 тис у порівняно з 2,5 тис у 2019 році відзначено учасниками в ході засідання.

“Загалом мені здається надзвичайно важливим пропрацювати весь ланцюжок реагування на випадки домашнього насильства: від телефонного дзвінка на гарячу лінію та виїзду Національної поліції до надання психологічної та медичної допомоги. Це має працювати злагоджено”, – зауважила дружина Президента України Олена Зеленська.

За підсумком роботи Комісії було погоджено рішення:

  • Розширити мережі спеціалізованих служб підтримки (притулків, кризових кімнат, мобільних бригад) відповідно до потреб регіонів України;
  • Завершити оновлення роботи урядової гарячої лінії 15-47 для потерпілих від домашнього насильства;
  • Запустити навчальні програми для фахівців, які працюють з потерпілими (психологи, юристи тощо);
  • Посилити інформаційну роботу щодо запобігання та протидії домашньому насильству.

«Нагадуємо!

  • У разі зазнання домашнього насильства Головне – Не Мовчіть!

• Телефонуйте на Лінію довіри з протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі: 0 800 75 04 75 (працює цілодобово)», - повідомили в Департаменті.