Питанню створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознаками статі була присвячена всеукраїнська нарада під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та за участі дружини Президента України Олени Зеленської.

 У Вінницькій студії участь у нараді взяли Голова обласної державної адміністрації Сергій Борзов, його Перший заступник Наталя Заболотна, представники структурних підрозділів, які реалізують державну політику у сфері протидії домашньому насильству та/або насильства за ознаками статі, голови територіальних громад, яким надано субвенцію з державного бюджету на створення мережі спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб.

 Звертаючись до учасників наради Перша леді наголосила на тому, що ланцюжок реагування на випадки домашнього насильства має працювати ефективно у кожній територіальній громаді аби забезпечити рівні права та можливості для всіх людей.

 «Надзвичайно важливим пропрацювати весь ланцюжок реагування на випадки домашнього насильства: від телефонного дзвінка на гарячу лінію та виїзду Національної поліції до надання психологічної та медичної допомоги», - зауважила Олена Зеленська.

 Говорячи про ситуацію на Вінниччині, Голова обласної державної адміністрації Сергій Борзов зазначив:

  «На сьогодні створено та функціонують 11 спеціалізованих служб. Також за кошти обласного бюджету утримується відділення «Притулок» для осіб, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, перебувають у складних життєвих обставинах».

 Окрім того очільник області відмітив, що відповідно до Порядку та умов надання у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 року №398 у Вінницькій області 17 територіальними громадами та обласною державною адміністрацією подано потребу Міністерству соціальної політики України в коштах державної субвенції для створення Спеціалізованих служб. Пропозиції щодо потреби 8 територіальних громад та обласної державної адміністрації було підтримано.

 Майже 19 млн грн отримають з державного бюджету місцеві бюджети Вінницької області на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі:

 Ці кошти розподілено для створення 11 спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб.

 «Робота у цьому напрямку продовжується і знаходиться під моїм особистим контролем», - підсумував Сергій Борзов.