Шосте виїзне навчання у Хмільницькому районі провели фахівці Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА.

До заходу долучилися Вінницький обласний центр соціальних служб та партнери з числа громадських організацій «Відкриті серця» та «Справа Кольпінга».

 Метою навчання є донести важливість розвитку соціальних послуг у територіальних громадах, які необхідні для їх мешканців.

 «Родзинкою навчання стало практичне заняття стосовно алгоритму ведення випадку, відповідно до Порядку організації надання соціальних послуг. Учасники мали можливість на прикладі двох соціальних історій визначити потреби сімей у соціальних послугах із заповненням зразків документів, які складаються на етапах оцінювання потреб, прийняття рішення про надання послуг та планування подальшої роботи з сім’єю. Було наголошено на необхідності належної взаємодії органів соціального захисту населення та закладів, що надають соціальні послуги, на кожному з таких етапів.

 Дякуємо всій великій команді, хто долучився і провів навчання та поділився власним досвідом, як реалізувати проєкти з апробації та впровадження соціальних послуг для дітей та дорослих осіб з інвалідністю!», - повідомили у Департаменті.

 Під час навчання розглядалися актуальні питання реалізації Закону Ураїни "Про соціальні послуги",а саме:

участь територіальних громад у пілотному проєкті «Розвиток соціальних послуг» відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 03 березня 2020 року № 204 (зі змінами);

надання соціальних послуг на регіональному рівні;

соціальний паспорт громади як складова базового рівня якісного забезпечення послугами;

залучення надавачів соціальних послуг недержавного сектору шляхом соціального замовлення: досвід ГО з органами державної влади;

Конвенція ООН про права осіб з інвалідністю: практичне застосування під час надання соціальних послуг;

впровадження соціальної послуги підтриманого проживання, супроводу під час інклюзивного навчання: досвід ГО;

впровадження соціальної послуги денного догляду для дітей та осіб з інвалідністю, тимчасового відпочинку для батьків або осіб, які їх замінюють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю.