На цьому наголосила заступниця голови облдержадміністрації Наталя Заболотна, звертаючись до учасників конференції «Програма фізичного оздоровлення населення в громадах: досвід країн Вишеградської четвірки для України. Вінниччина – територія здоров’я!», яка відбулась 16 червня в онлайн режимі.

Програма реалізовується за підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА. Організатором онлайн конференції  за участі об’єднаних територіальних громад Вінниччини виступило  фізкультурно-спортивне товариство «Колос». Зокрема голова Вінницької територіальної організації ВФСТ «Колос» Сергій Татусяк, який модерував конференцію, підкреслив, що метою зустрічі є координація фізкультурно-оздоровчої роботи не тільки в області, а й на державному рівні.

В свою чергу Наталя Заболотна зазначила: «Коли ми говоримо про напрямки розвитку фізичної культури, то, перш за все, оточуючі сприймають це як роботу із дітьми та студентською молоддю. Я ж переконана, що завдання це набагато ширше: згідно статистики, в Україні стан здоров'я  як дітей, так і дорослих погіршується з кожним роком. Тому є вкрай важливим завданням для усіх органів виконавчої влади та місцевого самоврядування  укріплювати здоров’я, в тому числі, дорослого населення області, щоб в результаті мати потужний кадровий ресурс - громадян, які беруть активну участь в житті громади. Це забезпечить в результаті значну економію коштів, які потрібно спрямовувати на охорону здоров’я і соціальний захист людей, що потребують стороннього догляду. Наскільки людина зможе вести самостійний активний спосіб життя, настільки вигідним це є для територіальної громади».

Наталя Заболотна висловила впевненість, що розвиток та стан фізичної культури і спорту в цілому в області залежатиме від рівня організації на первинній ланці, яка є базовою, тобто в об’єднаних територіальних громадах:

«Це має бути міжсекторальна взаємодія. Будь-які рішення, які приймаються сьогодні на державному рівні, без активної позиції ОТГ, без співпраці зі спортивними товариствами, з громадським сектором, не можуть досягти максимального ефекту. Тому, сьогоднішня онлайн-конференція і ті питання, які піднімаються є вкрай важливими».

Начальник управління фізичної культури та спорту Вінницької ОДА Сергій Чернявський виділив  ті об’єднані територіальні громади, які приділяють найбільше уваги організації спортивно-масової роботи. Серед лідерів – Іллінецька, Немирівська та Тульчинська міські ОТГ, які беруть участь навіть у всеукраїнських спартакіадах. Дуже схвальні відгуки про роботу Калинівської. Дашівської, Мурафської ОТГ. Всього ж співпрацю із управлінням фізичної культури та спорту Вінницької ОДА вже налагодили 37 ОТГ Вінниччини.

У свою чергу директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Світлана Василюк зазначила:

«Ніхто не може заставити людину  активно займатися спортом, але наш спільний проект із чудовою назвою «Вінниччина – територія здоров’я!» буде безумовним стимулом до формування активного способу життя громад. Тож запрошую до участі у проєкті всіх голів ОТГ: ви зможете поділитися своїми успіхами у розвитку фізичної культури. Ми ж готові завітати у кожну територіальну громаду, організувати прес-тур журналістів і розповісти, чим живуть  громади  і  як організовують спортивне дозвілля».