Найгірша ситуація щодо охоплення щепленнями дитячого населення Вінниччини в Шаргородському, Хмільницькому, Погребищенському, Вінницькому, Могилів-Подільському районах, Дашівській, Лука-Мелешківській, Росошанській ОТГ та у Вінниці.

У Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації відбулась онлайн нарада під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Наталі Заболотної з питань вакцинації з керівниками закладів первинного рівня надання медичної допомоги. Важливе питання порядку денного -  вакцинація в умовах пандемії COVID-19.

Згідно рекомендацій ВООЗ та наказу МОЗ України від 11.10.2019 №2027 «Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні та Переліку медичних протипоказань до проведення профілактичних щеплень», планову вакцинацію під час карантинних заходів необхідно продовжувати.

Постановою заступника Міністра - Головного державного санітарного лікаря України В. Ляшка від 22.04.2020 №13 передбачені чіткі рекомендації щодо організації проведення щеплень в умовах пандемії COVID-19.

«Відмова від планової вакцинації в період карантину – це реальна загроза здоров’ю як дітей, так і дорослих», - підкреслила Наталя Заболотна під час наради.

Забезпеченість лікувально-профілактичних  закладів області  по видах вакцин (з урахуванням перехідного залишку імунобіологічних препаратів із 2019 року)  складає від 14,4% до 100%. Для профілактики туберкульозу, гепатиту В, гемофільної інфекції, проти кору, краснухи та епідемічного паротиту – 100%. Поліомієліту – 97,8%. Комбінованої вакцини для профілактики дифтерії, кашлюка, правця – 89,6%. Для профілактики дифтерії, кашлюка, правця (АДП-м) – 79,7%. АДП анатоксином – 14,4%.

Оптимальним рівнем охоплення за рекомендаціями Центру громадського здоров’я МОЗ України вважається 7-8% в місяць. Таким чином, бажаний рівень охоплення за 5 місяців вважається 35-40% охоплення підлягаючих контингентів.

Заслухавши інформацію, заступниця голови облдержадміністрації Наталя Заболотна акцентувала увагу на необхідності підвищення темпів та обсягів вакцинації, враховуючи умови карантину:

«Наразі необхідно активізувати роботу сімейної медицини, а особливо звернути увагу сімейних лікарів на охопленні вакцинацією дитячого населення. Оскільки найбільший виклик для Вінниччини – це отримання спалаху кору, дифтерії, правця в умовах продовження епідемії коронавірусу».