У Вінниці перший заступник голови облдержадміністрації Наталя Заболотна та Координатор проєктів ОБСЄ в Україні – Посол Генрік Вілладсен провели регіональний круглий стіл щодо включення ОТГ в механізм протидії торгівлі людьми в Україні.
Генрік Вілладсен зазначив, що у складні часи пандемії коронавірусу для державної та місцевих влад важливо зміцнювати зв’язки та допомагати своїм спільнотам. Тому в контексті децентралізації надзвичайно важливо включити об’єднані територіальні громади до числа тих, хто протидіє торгівлі людьми:
«Багато міжнародних організацій, включаючи ОБСЄ, попередили, що пандемія COVID-19 та її наслідки збільшують кількість людей, вразливих до торгівлі людьми. Під час карантину зарплати знижуються або люди втрачають роботу, тому вони частіше реагують на ризиковані пропозиції, на які раніше б не погодилися. Торгівля людьми у вигляді сексуальної експлуатації переходить в онлайн, де торгівці можуть мати більше впливу на постраждалих, а саме – на жінок та дівчат. Діти під час карантину проводять більше часу онлайн, тому зростає вірогідність бути притягнутим до онлайн булінгу..»
В свою чергу Наталя Заболотна подякувала ОБСЄ за багаторічну підтримку Вінниччини та зазначила:
«Торгівля людьми – це найжахливіший злочин, який знає суспільство навіть у 21 столітті. Завдячуючи міжсекторальній співпраці представників влади і громадських організацій, на Вінниччині напрацьовано дієві механізми, які дозволяють виявляти постраждалих осіб, надавати допомогу, а також попереджувати це явище. Сьогодні ми знаходимося в умовах завершення реформи децентралізації та утворення об’єднаних територіальних громад, які беруть на себе нові владні функції та повноваження. Завдання, яке стоїть перед нами, аби напрацювання, існуючі на обласному рівні, запрацювали на рівні кожної об’єднаної територіальної громади, навіть найменшої. Як влучно зауважив пан Посол, сьогодні, враховуючи пандемію коронавірусу, складність працевлаштування, неконтрольований доступ дітей та молоді до онлайн ресурсів, явища торгівлі людьми дедалі частішають. Протидіяти цьому необхідно безпосередньо через наближення до людей. Сьогодні це можливо зробити саме в об’єднаній територіальній громаді».
Також Наталя Заболотна нагадала про Обласну комплексну програму підтримки сім’ї, запобігання домашньому насильству, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків та попередження торгівлі людьми на період до 2021 року:
«Це програма, яка включає комплекс заходів, спрямованих на попередження, виявлення і надання допомоги постраждалій особі. Вона має під собою і фінансовий ресурс. На реалізацію цих заходів спрямовуються кошти із обласного бюджету. На постійній основі працює міжвідомча рада з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми, яка об’єднує усі суб’єкти взаємодії, що протидіють торгівлі людьми у Вінницькій області. Я вдячна нашим постійним партнерам – Громадській організації «Сталі жінки» та особисто пані Наталії Козловій за системну співпрацю у цій сфері. Адже сьогодні офіційна статистика у Вінницькій області говорить про те, що 80 людей мають офіційно підтверджений статус особи, що постраждала від торгівлі людьми».
На думку Наталі Заболотної, для працівників соцсфери в ОТГ наступним кроком, після усвідомлення того, що проблема торгівлі людьми насправді ближче, ніж здається, має стати розвиток соціальних сервісів, спрямованих на допомогу постраждалим у торгівлі людьми. Такі сервіси мають бути максимально наближені до людини – переконана Наталя Заболотна. Важливим є і надання методичної підтримки об’єднаним територіальним громадам.