Перший заступник голови облдержадміністрації Наталя Заболотна обговорила його роботу з профільними фахівцями та розповіла про проблематику клієнтів центру:
«Ідея відкриття такого відділення виникла не спонтанно, а в результаті роботи з дітьми, які потрапляли в центр для проходження соціально-психологічної реабілітації. Діагностика, що проводилась центром, показала, що 73% дітей мають підвищену тривожність, 41% — наявну агресивність, 18% — депресивний стан, 32% — здатність до агресивних спалахів поведінки, 15% — схильність до необдуманих вчинків».
Більшість із цих відхилень від норм поведінки має різні причини: це і раптова смерть батьків, коли виступаєш проти всього світу, який, на твій погляд, вчинив несправедливо; це і непорозуміння із мачухою чи вітчимом, які, як здається, прийшли в твоє життя, щоб зіпсувати його; це і бажання втекти з дому, тому що там тебе ніхто не розуміє; це просто звичайне намагання звернути на себе увагу і відчути тепло і любов. І таких причин доволі багато. І в цьому всьому вина не дітей, а дорослих, які часто зайняті своїми справами, які не помічають до певного часу проблем із дітьми. А коли проблеми виникають, боротись самотужки стає не легко.
Тому, з метою виявлення причин поведінкових девіацій психологи центру працюватимуть як з дітьми, так і з батьками. Зважаючи на те, що відділення знаходиться в обласному центрі і для віддалених районів ця послуга не завжди досяжна, відділення працюватиме за певним алгоритмом, який буде прийнятний для всіх.
Наталя Заболотна повідомила, що для роботи у віддалених районах створено виїзну мобільну групу, яка складається з тих же психологів. Відділення працюватиме за попереднім записом. Звернутись може кожен, хто є представником інтересів дітей.
З першого вересня психологами відділення зроблено виїзди і надана допомога уже 10 дітям, їх батькам, опікунам/піклувальника, батькам вихователям. Випадки різні. Одні звернулись по допомогу, щоб провести профілактичну роботу, зважаючи на підлітковий вік дітей, в цьому випадку психологи обмежились наданням певних рекомендацій батькам і дітям. А в інших випадках працювати необхідно системно, на це й буде спрямована робота відділення. У відділенні створюється відповідна база клієнтів. Як зазначила Наталя Заболотна, через певний час з’явиться змога оцінити ефективність роботи такого відділення і, у разі необхідності, воно може бути посилено кадрами.
В нараді взяли участь начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Тетяна Дорош, директор Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей Олександр Кузь та психологи центру.