Міністр соціальної політики Марина Лазебна оприлюднила найвищі показники серед областей України щодо влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у сімейні форми виховання.
Вінницька область — на другому місці.
- Харківська (98,7%),
- Вінницька (97,6 %),
- Рівненська (97,1 %).
Захист прав дітей - одне з головних завдань громад у процесі децентралізації.
Про це йшлося на Всеукраїнській нараді з питань формування та реалізації державної політики у сфері прав дітей, зокрема забезпечення прав дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування на сімейне виховання.
Першочергове завдання, поставлене Прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем, - це активізація роботи з об'єднаними територіальними громадами щодо забезпечення ними функції захисту прав дітей та супроводження сімей з дітьми, які знаходяться в складних життєвих обставинах.
Міністр соціальної політики України Марина Лазебна зауважила, що в державі реалізується комплекс заходів для вирішення зазначених питань. За її словами, наразі в Україні на обліку перебуває близько 70 тисяч дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Сімейними формами виховання охоплено 91,3% від зальної кількості таких дітей.
Марина Лазебна закликала регіони й територіальні громади розробляти свої соціальні програми, виділяти кошти, передбачені субвенцією, для забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування і спільними зусиллями виконувати свої зобов’язання перед цими дітьми.
Також поставлено завдання збільшити кількість патронатних сімей в областях. Наразі в Україні функціонує 160 сімей патронатних вихователів, з них у 2020 році — створено 44 сім'ї.
Про напрацювання Вінницької області у цій сфері повідомила перший заступник голови облдержадміністрації Наталя Заболотна.
“Задля активізації створення патронатних сімей в областях озвучила пропозицію щодо внесення змін до постанови КМУ в частині збереження заробітної плати на період відсутності дітей в таких сім'ях. Отримала відповідь, що пропозиція дуже слушна і буде врахована.
На сьогодні загалом на Вінниччині функціонує 58 дитячих будинків сімейного типу та 132 прийомних сім’ї, в яких на вихованні перебуває 652 дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, та особи з їх числа”, - зазначила Наталя Заболотна.
З початку 2020 року статусу дитина-сирота або дитина, позбавлена батьківського піклування, набуло 197 дітей.
З них:
112 дітей влаштовані під опіку, піклування,
30 – на виховання та спільне проживання в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу,
1 – усиновлена,
17 – перебувають тимчасово в сім’ях родичів, знайомих,
13 – в центрах соціально-психологічної реабілітації дітей,
19- в закладах інституційного догляду та виховання дітей,
2 – перебуває в закладах охорони здоров’я,
3 - навчається в вищому навчальному закладі,
3 – на сьогодні вже досягнули повноліття.