Об’єднані громади стали базовою одиницею нового адміністративно-територіального устрою. 80 відсотків питань, які стосуються життєзабезпечення мешканців будуть вирішуватись в ОТГ.

Громади повинні перебрати на себе функції, які виконували районні державні адміністрації і майно, яке було на балансі районних рад. Адже у Вінницькій області створено 6 районів замість 27. Щоб допомогти громадам, обласна державна адміністрація ініціювала проведення у новостворених районах семінар-нарад з питань реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

3 грудня, під головуванням голови ОДА Сергія Борзова, практичну роботу розпочато з Могилів-Подільського району з метою забезпечення потреб мешканців і надання якісних адмінпослуг.

Участь у зустрічі взяв Почесний Консул Республіки Молдова у м. Вінниця Михайло Куницький.

Такі заходи проходитимуть у форматі кущових семінарів - нарад за участі керівництва обласної державної адміністрації, районних адміністрацій, керівників профільних департаментів ОДА, громад, експертів з децентралізації, спеціалістів з фінансів, соціальної сфери, землевпорядкування. 

Учасники семінару: голови РДА, Бабчинецької, Вендичанської, Могилів-Подільської, Мурованокуриловецької, Чернівецької, Ямпільської та Яришівськоїгромад, новоутвореної райради та керівники профільних служб Могилів-Подільського, Чернівецького, Ямпільського і Мурованокуриловецького районів області. 

Сьогодні говорили про те, як працюватимуть на місцях після виборів.

Питання забезпечення якісних соціальних послуг в громадах, було одним із найважливіших, що розглядалися під час заходу.  Це важливо з огляду на можливе посилення карантинних обмежень.

«Люди не повинні відчути проблем через передачу соціальних послуг в громади», - переконаний очільник області Сергій Борзов.

Перший заступник голови ОДА Наталя Заболотна акцентувала увагу на необхідності якісного забезпечення соціальних послуг на місцевому рівні. Звертаючись до учасників засідання, вона підкреслила:

«У першу чергу, це ваша відповідальність перед мешканцями громад, яка на сьогодні визначена чинним законодавством України. Необхідно проаналізувати, який перелік базових послуг наразі вже є у вашій громаді, а яких ще немає. Обов’язково відпрацюйте механізм, яким чином ви будете забезпечувати ці послуги. Більш складний перехідний період буде для віддалених громад. Загалом, аналіз і розрахунок має бути економічно вигідний для будь-якої громади. Ви маєте виходити з тих ресурсів, які у вас насправді є. Тож спочатку необхідно провести докладний аналіз, а потім приймати виважене рішення щодо механізму надання якісних соціальних послуг на місцях».

Фахівці Департаменту соціальної та молодіжної політики провели  для соціальних працівників громад Могилів-Подільського району навчання з питань організації та механізмів  забезпечення надання соціальних послуг населенню в громадах.

«Спілкувались з керівниками органів соціального захисту населення райдержадміністрацій та представниками місцевих рад нового Могилів-Подільського району. Під час спілкування ми зазначили, що відповідно до чинного законодавства, питання організації надання соціальних послуг особам в складних життєвих обставинах належить до повноважень виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад. І також наголосили на необхідності аналізу сфери соціальних послугу кожній окремій громаді», - сказав Олександр Мельник, заступник директора Департаменту.