«Важливо, щоб громади розуміли обсяг роботи та мали покровий план дій для забезпечення надання комплексних та якісних послуг мешканцям своїх громад».

У Вінницькій області відбулася друга семінар-нараду з питань реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади з територіальними громадами. Зустріч відбулася на базі новоствореного Жмеринського району. Її провели під керівництвом голови Вінницької облдержадміністрації Сергія Борзова.

Участь в нараді взяли очільники громад: Ольга Боровська та Анатолій Білоус (Жмеринська міська громада), Василь Малярчук (Северинівська сільська громада), Володимир Саволюк (Барська міська громада), Володимир Барецький (Шаргородська міська громада), Оксана Німак (Джуринська сільська громада), Леонід Заграй (Мурафська сільська громада).

Взяли участь у семінарі й голови райдержадміністрацій- Святослав Ніколайчук - Жмеринська РДА, Євгеній Дубовий - Барська РДА та Юрій Щур - Шаргородська РДА, а також Анатолій Бешлей - голова Жмеринської районної ради.

Працівники Департаменту соціальної та молодіжної політики цього ж дня провели другу робочу зустріч з представниками органів місцевого самоврядування та органів соціального захисту райдержадміністрацій та міст обласного значення, уже в Жмеринському районі, щодо організації надання соціальних послуг на рівні територіальних громад.  І ознайомили учасників з чинним законодавством у цій сфері та запропонували можливі перші кроки територіальних громад у цій сфері.

Під час наради, перший заступник голови Вінницької ОДА Наталя Заболотна акцентувала увагу присутніх на тому, що надання якісних послуг в нових громадах має бути якісним і вчасним.

«Важливо, щоб громади розуміли обсяг роботи та мали покровий план дій для забезпечення надання комплексних та якісних послуг мешканцям своїх громад. Говорячи про соціальний захист на рівні громад хочу на важливих речах. Надання соціальних послуг населенню в громадах ділиться на дві форми: АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ соціального характеру та СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ»,- зазначила Наталя Заболотна.

 

Наталя Заболотна також роз’яснила в чому різниця, і чому існує така градація:

«АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ - спрямовані на набуття, зміну чи припинення прав або обов'язків такої особи.

СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ - спрямовані на профілактику складних життєвих обставин, подолання таких обставин або мінімізацію їх негативних наслідків для осіб/сімей, які в них перебувають».

 

Адміністративні послуги соціального характеру налічують 53 послуги:

Надання державних адресних допомог

(26 видів послуг)

Надання комплексної послуги “єМалятко”

(3 види послуг)

Надання житлової субсидії

Надання пільг на ЖКП та придбання твердого та рідкого пічного палива і скрапленого газу

(2 види послуг)

Надання компенсаційних виплат

(12 видів послуг)

Видача направлень, довідок та посвідчень

(6 видів послуг)

Прийняття рішення щодо надання соціальних послуг

 

Базові соціальні послуги, які повинні надаватись на рівні громади, включають 17 послуг:

Догляд вдома, денний догляд

Підтримане проживання

Соціальна адаптація

Соціальна інтеграція та реінтеграція

Надання притулку

Екстрене (кризове) втручання

Консультування

Соціальний супровід

Представництво інтересів

Посередництво (медіація)

Соціальна профілактика

Натуральна допомога

Фізичний супровід осіб з інвалідністю

Переклад жестовою мовою

Догляд та виховання дітей в умовах, наближених до сімейних

Супровід під час інклюзивного навчання

Інформування