14 грудня на Вінниччині відзначали День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації Наталя Заболотна повідомила у мережі Facebook проблеми чорнобильців, і про те, як їх вирішують на рівні області і держави.
Саме у цей день в 1986 році завершилося будівництво захисного саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС.
Щороку в Україні вшановують подвиг ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, які врятували не лише українську землю, а й усе людство від поширення смертельної небезпеки некерованої ядерної стихії.
Усі, кого травмував Чорнобиль, щоденно поживають наслідки трагедії. Лише в нашій області проживає понад 18 тисяч громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи:
4091 учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, у тому числі, 1499 осіб з інвалідністю, пов’язаною з Чорнобильською катастрофою;
12 722 потерпілих від аварії на Чорнобильській АЕС, у тому числі, 1599 осіб, яким встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, та 9640 потерпілих дітей;
66 громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій та катастроф, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та здійсненні на них регламентних робіт;
1121 дружина (чоловік) померлих громадян, смерть яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.
У 2020 році 24,426 млн грн державного бюджету спрямовано на соціальну підтримку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Відповідно до Указу Президента України, за розпорядженням голови ОДА нагороджено за мужність, самовідданість і високий професіоналізм Почесною грамотою облдержадміністрації та обласної Ради учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
З глибокою пошаною схиляємо голови перед Вами, шановні ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, за подвиг, під час якого Ви віддали своє здоров’я, ставши на шляху сліпої ядерної стихії і захистили тим самим не лише Українську землю, а й усе людство від поширення смертельної небезпеки.
Щиро бажаємо Вам щастя, довгого життя, миру, благополуччя і добробуту.
Пам’ятаємо Героїв, які віддали життя у боротьбі з радіаційним лихом!
Світла та вічна їм пам’ять!