На сьогодні у  Вінницькій області фронт-офіси вже створено у  63 громадах, з них -  41 вже підключилися до програмного забезпечення «Соціальна громада» та  здійснюють прийом документів, 22 - завершують процес  підключення.

 «Наразі, у зв’язку з реорганізацією,на Вінниччині 21 районна державна адміністрація припиняє свою діяльність шляхом приєднання до 6 районних РДА. Тож в цей момент надзвичайно важливо зберегти працездатність структурних підрозділів, особливо тих, які працюють в режимі «нон стоп» - фінансові управління, соціальний захист, служби у справах дітей тощо», - повідомила перший заступник голови ОДА Наталя Заболотна.

Наталя Заболотна також зазначила: 

«11 січня, Вінницька  область вже отримала річні кошторисні призначення у розмірі 2,5 млрд грн на виплату адресних допомог, зокрема, 158 млн пільових  призначень, які Департамент соціального захисту ОДА перенаправляє поки  на старі управління соцзахисту в районах, щоб швидше люди могли отримати кошти і не було затримки на місяць або й більше через реорганізацію РДА. Водночас, кошторисні призначення розподіляються вже на новостворені райони.

Посадовиця наголошує, що зміни відбулись як за територією громад, так і за повноваженнями – всі громади отримали можливість самостійно управляти наданням послуг базового рівня. 

«Прийом документів від громадян з 1 січня 2021 року здійснюється виключно фронт-офісами територіальних громад,- зауважила Наталя Заболотна.- Це працює так: фронт-офіс приймає документи, оцифровує їх та передає через програмний комплекс «Соціальна громада» на бек-офіси. В укрупнених районах це будуть юридичні особи - управління соціального захисту населення, які прийматимуть відповідні рішення. Фронт-офіс може працювати в ЦНАПі або ж як окремий структурний підрозділ чи уповноважена особа. Якщо територіальна громада має розгалужену мережу, то зазвичай створюється структурний підрозділ і віддалені робочі місця цього структурного підрозділу в старостатах».