Перший заступник голови ОДА Наталя Заболотна провела в режимі онлайн підсумкову колегію Служби у справах дітей: «Найголовніше - вчасно та ефективно захистити кожну дитину, яка сьогодні є на теренах області».
До участі у колегії долучились керівники профільних управлінь та відділів у громадах області, представники правоохоронних органів, спеціалізованих комунальних закладів та дотичних служб, у компетенції яких перебувають питання захисту дітей, забезпечення їх прав і свобод.
«Кожна з 63 територіальних громад повинна мати службу у справах дітей, відповідно до чинного законодавства. – підкреслила на початку відео-зустрічі Наталя Заболотна. – Безумовно, залишається питання реорганізації тієї 21 служби у справах дітей, які припиняють свою діяльність шляхом приєднання до 6 служб у справах дітей, які залишаються на рівні шести укрупнених районів області. Зауважу, що, маючи до реорганізації 96 штатних одиниць, які працювали у профільних службах на рівні районів, жодна штатна одиниця зі служби у справах дітей не була вилучена».
Перший заступник голови ОДА також зазначила, що оперативне налагодження роботи в умовах реорганізації має вкрай важливе значення. Між іншим, на сьогодні показники роботи служби у справах дітей області є одними із найкращих в Україні.
Начальник служби у справах дітей області Тетяна Дорош підбила підсумки роботи та окреслила основні пріоритетні завдання на 2021 рік. Важливий напрямок діяльності – це профілактика соціального сирітства. На 2020 рік перед працівниками стояло завдання щодо зменшення кількості дітей, які виховуються в закладах інституційного догляду та виховання, в тому числі, за заявами батьків. На сьогодні цей показник складає 0,8 %.
«Одним із ключових завдань є реалізація права кожної дитини, яка залишилася без батьківської опіки, на сімейне оточення. Зауважу, що фактичне виконання, в напрямку роботи з охоплення сімейними формами дітей-сиріт області, становить 94,6%», - підсумувала Тетяна Дорош.
Наразі на Вінниччині дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, у дитячих будинках сімейного типу перебуває 405, ще 252 – в прийомних сім’ях, 1628 дітей – в сім’ях опікунів та піклувальників.
За 2020 рік статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування набуло 305 дітей, стільки ж були влаштовані до сімейних форм виховання. Показник влаштування дітей по області становить 94,6%. Протягом 2020 року створено 6 дитячих будинків сімейного типу, 9 прийомних сімей, 87 дітей влаштовано в прийомні сім’ї та ДБСТ, 218 – під опіку та піклування.
Сьогодні на обліку перебуває 591 дитина, яка може бути усиновлена, проте 495 з них вже виховується в сім’ях громадян України. Впродовж поточного року в області було усиновлено 29 дітей. 20 дітей усиновлено громадянами України, 9 – громадянами інших держав.