На розширеному засіданні колегії Міністерства соціальної політики України міністр Марина Лазебна привела приклад Вінницької області у сфері впровадження програмного комплексу «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада». І закликала інші регіони переймати наш досвід.
Також Марина Лазебна відзначила успіхи Вінниччини щодо забезпечення прав дітей, зауваживши, що у 85 % територіальних громад області утворені служби у справах дітей. Та зазначила, що у Вінницькій області більше 50 % громад мають фахівців із соціальної роботи за місцем проживання мешканців.
Порядок денний передбачав підведення підсумків роботи у соціальній сфері за 2020 рік та визначення основних завдань Міністерства соціальної політики України на 2021 рік, а також обговорення перспектив розвитку соціальної сфери в умовах децентралізації.
Вінниччину представляла перший заступник голови ОДА Наталя Заболотна.
В ході роботи колегії Міністр соціальної політики України Марина Лазебна, зауважила, що одне з головних завдань в умовах децентралізації – забезпечити кожній людині безперешкодний доступ до соціальної підтримки, соціальних послуг гарантованого обсягу та якості за місцем свого проживання. Для цього Міністерство соціальної політики надає допомогу громадам в організації всіх процесів соціального захисту та впровадження електронних сервісів в громадах.
Зокрема, Мінсоцполітики впроваджує в громадах програмний комплекс «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада». До комплексу вже приєдналися більше 700 територіальних громад.
«В питаннях створення фронт-офісів для прийому мешканців з питань соціального захисту населення та приєднання до програмного комплексу «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада» є території успіху, а є території ризику. Вінниччина в цих питаннях є територією успіху», – наголосила Марина Лазебна.
Міністр відзначила те, що всі 63 територіальні громади Вінницької області приєднані до програмного комплексу «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада». Це клієнт-серверний WEB-додаток, який розроблено для наближення адміністративних послуг соціального характеру мешканцям об’єднаних територіальних громад: державних допомог, субсидій та пільг. Даний програмний комплекс дозволить пришвидшити в часі отримання мешканцями громад адмінпослуг соціального характеру, безпосередньо за місцем проживання, що, в свою чергу, дасть змогу прискорити вдвічі прийняття рішення по справі.
За словами Марини Лазебної, ще одним пріоритетом Міністерства є реформа системи інституційного догляду та виховання дітей:
«На жаль, щорічно близько 10 тисяч дітей набувають статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування. Тому піклування про них – це безумовне завдання держави».
Нагадаємо, показник влаштування дітей в сімейні форми виховання на Вінниччині складає 98,2 %, що є другим в Україні.
Щодо забезпечення захисту прав дітей, Марина Лазебна відзначила успіхи Вінниччини, зауваживши, що у 85 % територіальних громад області утворені служби у справах дітей. Міністр відмітила роботу Вінницької області в цьому напрямку та подякувала за ефективну співпрацю. За її словами, це результат системної роботи обласної державної адміністрації у співпраці з Мінсоцполітики.
Щодо введення посад фахівців із соціальної роботи у територіальних громадах, Міністр відмітила Вінниччину, зазначивши, що у Вінницькій області більше 50 % громад мають фахівців із соціальної роботи за місцем проживання мешканців.
Учасники засідання розглянули підсумки роботи Мінсоцполітики щодо виконання завдань стосовно зростання основних державних соціальних стандартів та гарантій; підвищення пенсійного забезпечення; підтримки застрахованих осіб; соціальної підтримки громадян; надання соціальних послуг; підтримки осіб з інвалідністю; посилення захисту прав дітей; розвитку сімейних форм виховання; захисту прав і свобод людини та питання продовження проведення реформ у соціальній сфері у 2021 році.