Перший заступник голови обласної державної адміністрації Наталя Заболотна провела в онлайн режимі засідання обласної міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми.

Учасники засідання обговорювали досягнення в даному напрямку та нові виклики, пов’язані з пандемією COVID – 19.

Звертаючись до членів обласної міжвідомчої ради, Наталя Заболотна відмітила: «В області створені всі передумови для запобігання домашньому насильству: налагоджена міжвідомча взаємодія суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству; функціонує мережа спеціалізованих служб підтримки постраждалих осібЕпідемія COVID – 19 і справді застала зненацька усіх людей, запроваджений карантин більшою чи меншою мірою змінив звичний спосіб життя кожного. Ситуація, яка склалася, вплинула і на проблему домашнього насильства».

Голова обласної міжвідомчої ради навела невтішні цифри: У 2020 році в регіоні зафіксовано 12017 звернень щодо вчинення домашнього насильства, що на 12,4% більше, ніж за відповідний період минулого року. Найбільше звернень надійшло від жінок – 10154(85%), в рази менше від чоловіків 1823(14,6%) та дітей 40(0,4%).

Про стан реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству доповіла начальник управління сімейної політики та оздоровлення Департаменту соціальної та молодіжної політики обласної державної адміністрації, заступник голови ради Світлана Ярмоленко.

За її інформацією, у період з 01.01 2021 року до 31.03. 2021 року  до кризових кімнат доставлено 3-х жінок та 5 дітей, послугами притулку за той самий період скористалися 36 жінок та 63 дітей, на обласну «Лінію довіри» 0800 75 04 75 зателефонували 297 осіб.

У ході обговорення Наталя Заболотна зауважила, що укрупнення районів  в результаті децентралізації та створення 63 громад жодним чином не повинно позначитись на роботі з протидії домашнього насильства.

«Ми маємо  щоразу забезпечити доступ до послуг в тому об’ємі, як того  потребує кожен конкретний випадок. Протидія домашньому насильству – це важливий напрям роботи, який не може бути відкладений до завершення адміністративної перебудови»,- підкреслила посадовиця.

На виконання Стратегії міжвідомчої взаємодії з питань запобігання та протидії домашньому насильству у Вінницькій області на 2019-2021 роки, розроблено План спільних дій міжвідомчої взаємодії, тож після обговорення та підведення підсумків засідання було затверджено План спільних дій міжвідомчої взаємодії з питань запобігання домашньому насильству у Вінницькій області на 2021 рік.

Серед основних завдань - забезпечення функціонування ефективної системи надання послуг відповідно до потреб громад, інформаційно-просвітницька робота з населенням з попередження та протидії домашньому насильству, популяризація успішного досвіду тощо.