Нараду з приводу вакцинації від COVID-19 в області провела перший заступник голови ОДА Наталя Заболотна.
Зокрема йшла мова про темпи вакцинації, зокрема, медичних працівників ковідних лікарень Вінниччини, що перебувають безпосередньо в осередках захворювання. А також про початок щеплення жителів віком 65+.
Наталя Заболотна повідомила, що станом на 27 квітня в області проти коронавірусної хвороби провакциновано 20 577 осіб. Посадовиця зауважила, що вакцинація – це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби.
На Вінниччині цей процес має відбуватися злагоджено та в оптимальні терміни, – наголосила посадовиця.
Заступник директора Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА Тетяна Бондаренко поінформувала присутніх про особливості проведення щеплення груп населення вакцинами від СOVID-19.
«Наразі вакциною Pfizer вакцинуються працівники геронтологічних та психіатричних інтернатів, ДСНС і прикордонники. Щеплення вакциною СoronaVac отримують маломобільні громадяни, а також вчителі, залучені до проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Вже сформовано відповідні списки, аби встигнути двічі провакцинувати вчителів, які будуть задіяні у проведенні ЗНО. Зауважу, що AstraZeneka – це ефективна і якісна вакцина, яка дає належний рівень захисту», - зауважила Тетяна Бондаренко.
За її інформацією, протягом 28-30 квітня цього року запланована робота 139 пунктів щеплень. До 1 травня в цих пунктах щеплень заплановано провести навчання всіх медичних працівників
Під час наради обговорили роботу первинної ланки галузі охорони здоров'я в області та рівень укладення декларацій із сімейними лікарями.
Директор профільного департаменту Ольга Задорожна зазначила, що коронавірус став своєрідним лакмусовим папірцем для роботи первинної ланки медицини на всіх її етапах:
«Сімейні лікарі на сьогодні також працюють на передовій, надаючи допомогу пацієнтам. Втім, хочу додати, що показники декларування – це і є результат вашої роботи, адже ви берете відповідальність за здоров’я населення». Ольга Задорожна підкреслила, що від рівня декларування залежить фінансування, а відтак, і заробітна плата лікарів, адже громада не зможе провести дофінансування власноруч. Обласний бюджет також не фінансуватиме заробітну плату медиків.
В цьому контексті перший заступник голови ОДА Наталя Заболотна зазначила:
«Ми всі є користувачами послуг первинної ланки медицини, пацієнтами сімейних лікарів. Зараз на громади покладено значне навантаження, у зв’язку із переданими на утримання закладами, установами, а відтак, і з тими видатками, за які вони відповідають. Прошу відповідально поставитися до забезпечення роботи первинної ланки галузі охорони здоров’я в громадах, зокрема, до укладення декларацій із сімейними лікарями».
В ході наради також було обговорено стан інклюзивності центрів первинної медико-санітарної допомоги, згідно з діючими державними вимогами.
Наталя Заболотна констатувала той факт, що чимало ЦПМСД не відповідають зазначеним вимогам інклюзивності будівель і споруд, тому робота щодо влаштування безбар'єрного простору в медзакладах області має бути посилена.
Щодо вакцинації, варто також зазначити, що 12 квітня у Вінницьку область Міністерством охорони здоров’я України поставлено 5 600 доз вакцини CoronoVac, виробництва SinovacBiotech. Працюють 9 мобільних бригад, станом на 27 квітня вакциновано 1637 осіб. Ревакцинація здійснюватиметься через 28 днів. Окрім того, у Вінницьку область Міністерством охорони здоров’я України поставлено 2 340 доз вакцини Pfizer/BioNTech. Працюють 2 мобільні бригади, які пройшли навчання по вакцині Pfizer/BioNTech. Станом на 27 квітня вакциновано 1170 людей. Ще 24 лютого у Вінницьку область Міністерством охорони здоров’я України поставлено 17 800 доз вакциниAstraZeneca/Covishield, яка на сьогодні використана. 26 квітня 2021року в область поставлено 13 700 доз AstraZenecaSKBio.