Серія вправ і тренінгів стартувала сьогодні для представників Сумської та Київської областей.
Упродовж 8 – 10 червня учасники симуляційної вправи «Посилення взаємодії суб’єктів у сфері протидії торгівлі людьми» матимуть можливість не лише обмінятися досвідом роботи, а й відпрацювати і вдосконалити практичні навички ідентифікації постраждалих, поліпшити якість надання послуг потерпілим від торгівлі людьми та покращити взаємне інформування профільних структур.
Захід організовано у рамках Програми Координатора проектів ОБСЄ «Безпека людини» за підтримки Міністерства соціальної політики України.
«Симуляційна вправа моделюється на реальних сценаріях торгівлі людьми. Такий злочин розслідуватимуть поліцейські, працівники соцзахисту, психологи притулку та інші фахівці. Основне завдання – це поширення практики та відпрацювання тих ситуацій, де суб’єкти взаємодії працюють разом», - розповіла спеціаліст з протидії торгівлі людьми, Координатор проектів ОБСЄ в Україні Надія Кондибіна.
Загалом, Програма передбачає реалізацію низки напрацювань, спрямованих на підтримку України у сфері протидії торгівлі людьми, подолання проблеми домашнього насильства, підвищення рівня захисту від кіберзлочинності.
Звертаючись до учасників заходу, перший заступник голови ОДА Наталя Заболотна зауважила: «Надзвичайно приємно вітати вас на теренах Вінниччини. Ви маєте чудову можливість у комфортній атмосфері отримати весь запланований багаж знань. Хочу вкотре подякувати Координатору проектів ОБСЄ в Україні за стабільно високий рівень тих фахівців, які працюють у сфері протидії торгівлі людьми. Вінницька область на першому тренінгу також проходила це навчання».
Під час зустрічі Наталя Заболотна розповіла про досвід і напрацювання Вінниччини у сфері протидії торгівлі людьми.
Зокрема, у регіоні з 2016 року діє Обласна комплексна програма підтримки сім’ї, запобігання домашньому насильству, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків та попередження торгівлі людьми. Зазначений документ пролонговано до 2021 року, а відтак, цьогоріч на розгляд Вінницької обласної Ради буде представлено нову, вдосконалену програму
За її словами, на сьогодні також провідне місце посідає підготовка фахівців на місцевому рівні у сфері протидії торгівлі людьми, зокрема, на рівні територіальних громад.
Посадовиця підкреслила, що усі напрацювання та результати у сфері протидії торгівлі людьми – це, у першу чергу, міжсекторальна та міжвідомча співпраця, а також взаємодія з громадськими організаціями.
«Без співпраці з неурядовим сектором – громадськими організаціями, які є сталими партнерами Вінницької обласної державної адміністрації та її профільного структурного підрозділу – Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА, складно проводити роботу на місцях. Саме з громадськими організаціями ми співпрацюємо у напрямку підвищення кваліфікації наших працівників у громадах, аби посилювати їх співпрацю, а міжвідомча взаємодія на рівні області налагоджена на високому рівні, тож ми працюємо над тим, щоб вона була чітко налагоджена і на місцевому рівні», - підкреслила Наталя Заболотна.
За словами посадовиці, упродовж 2012-2021 років у Вінницькій області 71 особі встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми.
Вона також зазначила, що Вінницька обласна державна адміністрація, окрім загальної координації цієї проблематики, працює за трьома ключовими напрямками. Насамперед, це ідентифікація постраждалих та проведення процедури встановлення статусу особи, постраждалої від торгівлі людьми. Також провідне значення посідає профілактика та попередження з метою недопущення випадків торгівлі людьми.
Крім цього, проводиться надання всього спектру послуг, яких потребує постраждала особа.
Під час заходу заступник начальника управління – начальник відділу Департаменту міграційної поліції Національної поліції України Олег Рикун розповів про ключові напрямки роботи профільного управління та ознайомив присутніх із факторами ризику.
«Досить часто важливими факторами є відсутність достовірної інформації про можливості працевлаштування, незнання своїх прав, а також поширення стереотипів, внаслідок яких постраждалі особи просто не наважуються звернутися до відповідних структур. Вкрай важливо проводити превентивну роботу, аби запобігати таким злочинам», - зазначив Олег Рикун.
У свою чергу, спеціаліст з протидії торгівлі людьми, Координатор проектів ОБСЄ в Україні Надія Кондибіна підкреслила, що у групі ризику фактично перебуває кожен, адже ніхто не застрахований від злочинів торгівлі людьми.
Під час заходу Сергій Гриненко – Національний менеджер Програми «Безпека людини» розповів учасникам заходу про основні напрацювання та ключові проекти у сфері соціально-психологічної реабілітації ветеранів війни та членів їхніх сімей, підкресливши, що основними завданнями на сьогодні залишається попередження торгівлі людьми, оперативне і якісне надання допомоги постраждалим та покарання винних.
Під час заходу учасники також заслухали інформацію представників профільних служб і територіальних органів, дотичних до питання протидії торгівлі людьми, а також висловили власне бачення щодо вирішення зазначеної проблематики.
Упродовж кількох днів фахівці з Сумської та Київської областей матимуть можливість обмінятися досвідом та відпрацювати практичні навички роботи у сфері протидії торгівлі людьми.