Розповіла перший заступник голови ОДА Наталя Заболотна під час онлайн-наради, організованої Міністерством реінтеграції та тимчасово окупованих територій України.

До  обговорення питань порядку денного долучились керівники територіальних громад. Головне питання порядку денного стосувалось надання субвенції для придбання житла внутрішньо переміщеним особам.

Детальну інформацію про алгоритм отримання субвенції презентував учасникам наради начальник відділу з питань формування та реалізації житлової політики Департаменту соціально-гуманітарної політики та внутрішньо переміщених осіб Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Максим Алексєєнко – Лимовський.   За його словами, субвенція спрямовується на:

- будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів житлового фонду комунальної власності.

- придбання у комунальну власність житла для надання в тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам.

У свою чергу, заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко розповів, що бюджет для надання субвенції розподіляється таким чином: 70% - кошти  державного бюджету, а 30% -місцевого.

Окрім того, за словами посадовця, фізичні та юридичних особи також можуть  долучатись до програми за допомогою добровільних внесків.

При цьому із внутрішньо переміщених осіб  не вимагається жодних  коштів.

Географія програми розповсюджується на всю Україну.

Своєю чергою, перший заступник голови ОДА Наталя Заболотна, говорячи про роботу в області щодо забезпечення житлом внутрішньо-переміщених осіб,  зазначила, що на Вінниччині  налічується  близько  4700 внутрішньо переміщених осіб працездатного віку.

«Три громади Вінниччини вже скористались цією субвенцією. Це Тульчинська, Козятинська та Дашівська територіальні громади.  Зокрема у Дашеві житло вже придбано для лікарки Дашівської міської лікарні, яка належить до числа внутрішньо переміщених осіб і перебувала на квартирному  обліку. Загальна вартість житла 199 000 грн. Субвенція з державного бюджету 139 000 грн. Місцевим бюджетом виділено 60 000 грн. У Тульчинській міській раді на квартирному обліку  перебуває 1 сім’я ВПО. Загальна вартість житла становить 742 560 грн. Субвенція з державного бюджету 519 700 грн. Місцевим бюджетом виділено 222 800 грн. Наразі триває пошук житла.У  Козятинській міській раді на квартирному обліку перебуває 3сім’ї. Загальна вартість житла становить 571400 грн., субвенція з державного бюджету 400 000 грн., співфінансування з місцевого бюджету 171 400. грн. Триває пошук житла», - наголосила Наталя Заболотна.

Також Наталя Заболотна зауважила, що соціальне житло залишається у комунальній власності громади.

Звертаючись до керівників територіальних громад, Наталя Заболотна наголосила, що для переоформлення приміщень, які можна використовувати як житло, потрібна проектно-кошторисна документація . За роз’ясненнями слід звертатись до представників міністерства, аби уникнути помилок при оформленні і підготовки документів.

Підсумовуючи нараду,  представники Міністерства  висловили сподівання на тісну співпрацю з регіонами щодо використання субвенції для придбання житла ВПО.