Мова за жінок, які не застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Уряд прийняв рішення щодо спрощення порядку отримання допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами жінками, які не застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування. Внесені зміни до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми підвищать доступність послуг для непрацюючих жінок, студенток, жінок, які зареєстровані в центрі зайнятості, жінок, звільнених у зв'язку з ліквідацією підприємства тощо.

Про це повідомили у Департаменті соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА.  

Для призначення допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами тепер замість довідки в паперовій формі використовуватиметься інформація про сформований у Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров'я медичний висновок про тимчасову непрацездатність категорії «Вагітність та пологи». За відсутності технічної можливості скористатися порталом Дія залишається можливість призначення допомоги на підставі відповідної довідки в паперовій формі.

Остаточний перехід на призначення допомоги без подання довідки у паперовій формі відбудеться після запровадження електронної взаємодії порталу Дія з Реєстром медичних висновків в електронній системі охорони здоров'я.

 

Хто має право на допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами:

 Відповідно до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" право на державну допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами мають вагітні жінки (у тому числі неповнолітні), які не застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

 

Які жінки вважаються не застрахованими в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування:

 Не застрахованими в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування вважаються жінки:

  • військовослужбовці;
  • жінки, звільнені з роботи у зв'язку з ліквідацією підприємства, установи та організації;
  • непрацюючі жінки або зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні;
  • аспірантки, докторантки, клінічні ординатори, студентки закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти;
  • жінки, зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності, які не беруть участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

 

Кому і в якому розмірі надається допомога у зв'язку з вагітністю та пологами надається:

 жінкам із числа військовослужбовців - у розмірі 100 відсотків грошового забезпечення;

жінкам, звільненим з роботи у зв'язку з ліквідацією підприємства, установи та організації - у розмірі 100 відсотків середньомісячного доходу;

жінкам, зареєстрованим у центрі зайнятості як безробітні - у розмірі 100 відсотків мінімального розміру допомоги по безробіттю;

аспіранткам, докторанткам, клінічним ординаторам, студенткам закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти - у розмірі місячної стипендії;

непрацюючим жінкам та жінкам, зареєстрованим як суб'єкти підприємницької діяльності, - у розмірі 25 відсотків розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатної особи, з розрахунку на місяць.

 

Куди звернутися для отримання державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами?

 Заяву та документи приймають посадові особи виконавчого органу або центру надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Призначення і виплата державної допомоги сім’ям з дітьми здійснюються органами соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем проживання заявника.

 

Які потрібно надати документи?

 заява (за формою, затвердженою Мінсоцполітики);

інформація про номер запису в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я про сформований медичний висновок про тимчасову непрацездатність категорії “Вагітність та пологи”

 У разі подання раніше виданої лікувально-профілактичним закладом довідки встановленого зразка допомога у зв’язку з вагітністю та пологами призначається на підставі такої довідки без вимоги подавати інформацію про номер запису в Реєстрі про сформований медичний висновок.

 До забезпечення технічної можливості отримання відомостей з Реєстру для перевірки інформації про сформований медичний висновок з використанням Порталу Дія для призначення допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами подається видана лікувально-профілактичним закладом довідка встановленого зразка.

 

Додаткові документи:

 довідка з основного місця служби, навчання про те, що жінка служить, навчається; 

довідка ліквідаційної комісії про звільнення з роботи у зв'язку з ліквідацією підприємства, установи та організації;

довідка з центру зайнятості, що жінка зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна.