Повідомила перший заступник голови облдержадміністрації Наталя Заболотна.

Особливості надання соціальних послуг сім’ям у складних життєвих обставинах, в яких порушуються права дітей, - саме такій важливій тематиці присвячене триденне навчання фахівців із соціальної роботи з громадами області, яке розпочали  у Вінницькій області.

За рахунок коштів субвенції державного бюджету у листопаді в області розпочалось масштабне проведення навчань для фахівців із соціальної роботи.

 «Сьогодні - одне з них: 36 спеціалістів з 9 територіальних громад області беруть участь у семінарі. Лекції, тематичні зустрічі, практичні заняття – все за три дні», - повідомила Наталя Заболотна.

Під час навчання буде опрацьовано важливі питання, пов’язані із захистом прав дітей та організацією надання соціальних послуг їх сім’ям:

нормативно-правова база, у тому числі, права дітей та відповідальність батьків за невиконання батьківських обов’язків;

участь фахівців із соціальної роботи в процесі оцінювання рівня безпеки дитини;

практичне опрацювання випадку надання послуги соціального супроводу сім’ї;

документування дій фахівця із соціальної роботи на всіх етапах ведення випадку;

взаємодія надавачів соціальних послуг з органами опіки та піклування, органами соціального захисту населення та службами у справах дітей на рівні територіальної громади.

 «Спільна робота над практичними завданнями підсилить міжвідомчу взаємодію з питань захисту прав дітей. Тому до навчання також приєднаються служби у справах дітей обласної та районних державних адміністрацій, служб виконавчих комітетів сільських, селищних та міських рад.

Таке навчання дасть можливість кожному із слухачів оволодіти законодавством, знаннями та практичними навичками з усіх запланованих тем та підвищити рівень загальних і професійних компетенцій, зокрема – підвищить здатність взаємодіяти на рівні громади в інтересах дітей, якість надання соціальних послуг сім’ям, у яких порушуються права дітей та додасть професійної впевненості фахівцям із соціальної роботи», - прокоментувала Наталя Заболотна.

Протягом листопада поточного року в області буде проведено 6 таких триденних навчань. В кожному з них візьмуть участь по 20 фахівців із соціальної роботи.