Пояснив голова Вінницької обласної державної адміністрації Сергій Борзов.

Разом з  народним депутатом України Іриною Борзовою, перебуваючи з робочою поїздкою у Жмеринському районі, вони відвідали  дитячий будинок сімейного типу Слободянюка Олега Дмитровича та Слободянюк Людмили Вікторівни, де окрім власних 3-х дітей, виховується 8 дітей, позбавлених батьківського піклування – 3 дівчинки і 5 хлопців.

Віднині родина Слободянюків має нове житло - комфортний, затишний та газифікований будинок площею 112,1 м. кв. у с. Чемериси-Барські Барської територіальної громади.

У подружжя Слободянюків троє власних дітей вже досягли повноліття: двоє старших працюють за межами Вінницької області і періодично проживають з батьками, а наймолодша донька постійно живе  у родинному помешканні і навчається у Барському гуманітарно-педагогічному коледжі ім. М.Грушевського. Тож разом у великій дружній родині  - 11 дітей!

 Нове приміщення сімейного будинку досить просторе і складається із 5 житлових кімнат. В двох кімнатах розмістили  дітей-вихованців, ще 2 кімнати займають власні повнолітні діти, у прохідній кімнаті (вітальні) проживають батьки-вихователі.

Усі діти відвідують навчальні заклади, а батьки-вихователі беруть активну участь у навчальному процесі: слідкують за навчанням дітей, відвіданням ними школи та зовнішнім виглядом вихованців, систематично відвідують батьківські збори, телефонують вчителям  та цікавляться успіхами і поведінкою дітей у школі.

«Ви чудова родина! Ми щасливі, що з вами зустрілися,- зауважила Ірина Борзова, познайомившись ближче з батьками - вихователями. - Ми радіємо, що завдяки державі та програмі  Президента України,  змогли залучити кошти державного бюджету в розмірі 3 млн 600  тис гривень і у вас сьогодні в територіальній громаді  є дитячий будинок сімейного типу з дуже гарними умовами для дітей».

Сергій Борзов додав, що  в минулому році за державні кошти вдалося купити будинок для родини у Літині, в 2021му -  ще два: у Барській та Шаргородській територіальній громаді.

«Вже проголосований  Державний бюджет 2022 року і в ньому також закладені кошти на  забезпечення квартирами, житлом  дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також родин, які виховують прийомних дітей. Тому ми обов’язково будемо над цим працювати, це пріоритет нашої роботи, щоб діти мали  гарні умови, щоб жили та виховувалися в родині, а не в інтернаті»,- підкреслив очільник області.

«При купівлі такого соціального житла, ми вибирали як для себе, - зауважив голова Барської міської ради Володимир Саволюк,- Прекрасно, що така чудова родина буде проживати та виховувати дітей в комфортних умовах».

Справді, сімейні форми виховання мають багато переваг і дозволяють дітям рости у повноцінних родинах, відчуваючи сімейне тепло, турботу і затишок.

 Так, кожен член родини Слободянюків має власний  велосипед, у вільний час вся велика родина вирушає  на велосипедні прогулянки.

Батьки-вихователі практикують спільні родинні малюнки на папері - ватмані, де кожен може намалювати своє бачення на спільну тематику.

Часто у теплу пору року батьки і діти відвідують місцеву гору Бону Сфорцу, де мають улюблене місце для пікніка та спільного дозвілля.

Щонеділі та свята усі члени родини відвідують католицький храм, усі діти відвідують уроки релігії.

Дівчатка мають чергування на кухні, допомагають по господарству, хлопці разом із батьком багато часу проводять у гаражі, ремонтуючи техніку тощо.

Родина утримує підсобне господарство, діти у міру своїх сил та бажання, допомагають.

Діти висловлюють своє щире задоволення від того, що проживають у родині.  Вони дуже старанні, комунікабельні, веселі, товариські, трудолюбиві, люблять  допомагати батькам по господарству, займатися садівництвом та квітниками, мають багато друзів серед ровесників. У родині склалися дуже тісні, гарні, гармонійні стосунки.