Заступник  голови  обласної державної адміністрації Наталя Заболотна  передала  гуманітарну допомогу  трьом медичним  закладам Вінниччини. А також зазначила, що ситуація з коронавірусом дозволяє змінити режим роботи профільних лікарень:

«Сьогодні Вінницька область має рівень інцедентності менше 8, що є показником, який дозволяє йти на пом’якшення карантинних заходів. Тому необхідно мати чіткий план, як районним лікарням виходити з цього режиму і починати надавати інші послуги клієнтам».

Під час передачі гуманітарної допомоги Вінницькій центральній районній клінічній лікарні, Вінницькій міській клінічній лікарні №1 і КНП екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Наталя Заболотна зокрема пояснила:

«Сьогодні Вінницька область вшосте отримує гуманітарну допомогу, організовану Офісом Президента України. Менше місяця назад ми вже отримували таку допомогу і лікарі відзначають, що вона дійсно потрібна і доречна. Вантаж вартістю понад півтора мільйона гривень,  який Вінниччина отримує сьогодні,  буде рівномірно розподілений серед 10 закладів області: 9 лікарень 1-ї хвилі боротьби з COVID- 19 та КНП екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Вантаж містить медичні маски, бахіли, медичні рукавички, захисні костюми, ізоляційні халати, окуляри, захисні щитки для обличчя, засоби дезінфекції для рук та обробки поверхонь, хірургічні халати, респіратори. Це те, що наразі є найнеобхіднішим і найбільше використовується в роботі. Адже навіть багаторазові окуляри і захисні щитки з часом втрачають свою функціональність, тому і їх запаси необхідно увесь час поповнювати, тож ця допомога є дійсно важливою».

В свою чергу народний депутат України Ірина Борзова також підняла болючі питання колективу вінницької центральної реальної клінічної лікарні та інших профільних по коронавірусу закладів:

«Сьогодні не лише передаємо допомогу у лікарні, а й на місцях хочемо зрозуміти, що в лікарнях є в наявності. Спілкуємось з медиками щодо виплати заробітної плати та співпраці з НСЗУ. Дізнаємось, які є проблеми в медичних закладах. Зокрема, в лікарнях, які перепрофільовані, як опорні для пацієнтів з коронавірусом, не працюють інші відділення. Наприклад у Вінницькій ЦРЛ багато лікарів і медсестер перебувають у вимушених відпустках. Потрібно продумати іншу логістику, розраховуючи як зменшення кількісті хворих, так і збільшення».