Заступник голови облдержадміністрації Наталя Заболотна розповіла, що в 2020-му для забезпечення технічними засобами реабілітації осіб з інвалідністю на Вінниччині в державному бюджеті передбачено 89,6 мільйонів гривень

Станом на 14.07.2020 Вінницька область профінансована на суму 24,24 мільйони гривень. Органами соціального захисту населення області забезпечено використання коштів у сумі 21,5 мільйонів, на які видано 6 743 вироби, в тому числі:

- 5 709 протезно - ортопедичних виробів (зокрема, ортези, протези, ортопедичне взуття);

- 253 крісла колісних;

- 629 засоби реабілітації (зокрема, палиці, милиці, підйомники);

- 83 спецзасоби для спілкування та обміну інформації (планшет, аудіоплеєр, диктофон, годинник, мобільний телефон);

- проведено ремонт 69 технічних засобів реабілітації.

Ще 115 засобів технічної реабілітації на суму 2,3 мільйони наразі виготовляються.

«Як відомо, для соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні передбачені державні програми, які дають можливість особам з інвалідністю ефективно реалізувати свої права та свободи і вести повноцінний спосіб життя. Зокрема, держава забезпечує безоплатне надання особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю технічних засобів реабілітації», - зауважила Наталя Заболотна.

Медичні показання для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, а також для виплати компенсації, у тому числі для надання реабілітаційних послуг, визначають для:

Для безоплатного забезпечення технічними засобами реабілітації або отримання компенсації необхідно звернутися до органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання. Там особу з інвалідністю ознайомлять з переліком підприємств, які відповідають необхідним вимогам із зазначенням контактних даних, до яких такі особи можуть звернутися; електронним каталогом засобів реабілітації, які виготовляються відповідними підприємствами; сумісністю різних технічних та інших засобів реабілітації під час їх призначення; механізмом отримання засобів реабілітації та компенсації.

Крім того, особам з інвалідністю по слуху, законним представникам дітей з інвалідністю по слуху віком від семи років може бути виплачена компенсація за придбання мобільного телефона або планшета (з функцією відеоспілкування) але в межах граничної ціни на мобільний телефон.

А особам з інвалідністю I і II групи по зору та законним представникам дітей з інвалідністю по зору може бути виплачена компенсація за придбання годинника (електронного дітям віком від шести років), мобільного телефона (дітям віком від семи років).

В обох випадках для уточнення деталей необхідно звернутися до органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання. Компенсація виплачується на підставі фіскального чеку, що свідчить про факт придбання особою з інвалідністю засобу реабілітації.