Перший заступник голови облдержадміністрації взяла участь в вебінарі «Впровадження інклюзивного дизайну в міський простір».
За словами Наталі Заболотної, об’єкти Національної програми «Велике будівництво» (на Вінниччині 5 шкіл, 5 садочків, 5 спортивних об’єктів, а також 11 спортивних майданчиків) мають з самого початку відповідати сучасним стандартам доступності для людей з обмеженими фізичними можливостями:
«Вимоги до доступності часто в економічних розрахунках є дешевшими на етапі будівництва, ніж на етапі пізнішого перепланування. Відтак, з самого початку об’єкт будівництва має бути запроектований, продуманий та адаптований до потреб кожного громадянина...
Коли ми говоримо про інклюзивний простір та безбар’єрне суспільство, необхідно усвідомлювати, що це не лише пандуси, як всі звикли, а набагато ширше поняття. Універсальний дизайн – це врахування інтересів та потреб всіх громадян, створення комфортних умов для усіх мешканців громади. Адже інклюзивний простір – це не лише для людей на візку, це і для людей похилого віку, і для мам з малюками в дитячих візочках. В контексті його впровадження у Вінницькій області я хочу, щоб керівники структурних підрозділів ОДА і територіальних представництв центральних органів виконавчої влади були прикладом і локомотивом цих змін в нашому суспільстві…
Я особисто була ініціатором того, що сьогодні в приміщенні Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА створено справді універсальний безбар’єрний простір. Завдяки впровадженим змінам, вперше на Вінниччині державним службовцем стала людина з обмеженими руховими можливостями, яка пересувається на візку і повноцінно виконує свої посадові обов’язки в Департаменті соціальної та молодіжної політики ОДА».
Тренером семінару для керівників структурних підрозділів ОДА і територіальних представництв центральних органів виконавчої влади став сертифікований консультант з доступності «Глобального альянсу з доступних технологій та середовищ», Президент Спілки громадських організацій людей з інвалідністю Києва, Директор Центру інклюзивного дизайну, випускник KMBS РМBА Олександр Ворона:
«Людина не має відчувати дискомфорту, пересуваючись містом. Архітектурні перешкоди та соціальні бар’єри позбавляють багатьох людей можливості брати активну участь у житті громади – це не що інше, як неприйнятна та штучно створена форма соціальної ізоляції».
Підсумком вебінару стала ціла низка домовленостей щодо наступних консультацій та співпраці структурних підрозділів ОДА і територіальних представництв центральних органів виконавчої влади з експертами.