Нещодавно вийшов з друку перший номер соціального бюлетеню “СоцІнфо”, який започаткувала Профспілка працівників соціальної сфери Вінницької області у співпраці з Департаментом соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації.

На сторінках бюлетеню, який видаватиметься регулярно, населення області, яке у переважній своїй більшості є клієнтами соціальних служб, зможе дізнатися про всі новації, що відбуваються в галузі.

Про те, що спонукало профспілку на цей крок розповіла голова Вінницької обласної організації Профспілки працівників соціального сфери України Галина Собко.


Галина Іванівна Собко розповіла, що ідея створення інформаційного бюлетеня виникла не сьогодні. У своїй щоденній роботі працівники соціальної сфери стикаються з фактами правової необізнаності населення. Часто люди не володіють інформацією про ті чи інші права по соціальному захисту, а також про свій обов’язок повідомляти про зміни соціального статусу, складу сім'ї, отримані прибутки та інше, якщо вони є одержувачами соціальних виплат.

У першому випадку сім'я недоотримає належні їй кошти, в іншому – призводить до нецільового використання державних коштів.

А як наслідок – напруженість в роботі працівників, конфліктні ситуації.

 

“Подібні інформаційні видання різної форми є й в інших областях. Там профспілки висвітлюють свої внутріспілкові проблеми і завдання. Тобто, це суто  профспілкові засоби інформування. Ми ж створюємо сучасний комунікаційний засіб, який оперативно відстежуватиме ситуацію в сфері соціального захисту  на рівні держави та Вінниччини, та інформуватиме мешканців області про це. Ідея подібного бюлетеню, як то кажуть, “літала в повітрі”, але самостійно обласна організація Профспілки реалізувати її не могла. І лише при підтримці директора Департаменту соціальної та молодіжної політики, а сьогодні заступника голови ОДА, Наталі Заболотної нам вдалося її реалізувати” - наголошує Галина Собко.

Перший номер бюлетеня нещодавно  отримали усі управління соціального захисту у районах, фронт-офіси, ЦНАПи, які надають соціальні послуги мешканцям Вінницької області. І з районів вже надійшли перші відгуки про бюлетень “СоцІнфо”.

У своїх коментарях соціальні працівники зауважують, що бюлетень, крім збільшення ефекту в інформуванні населення та залучення працівників сфери до активної взаємодії з мешканцями області, має стати також  джерелом інформування працівників соціального захисту про їхню щоденну роботу, успіхи та проблеми галузі.

“Це і є одна з головних цілей створення бюлетеню. Ми прагнемо залучити якомога більше працівників галузі до інформування населення. Ну і звичайно ж, інформуватимемо у бюлетені про те, чим живе наша галузева Профспілка, про те, які процеси відбуваються щодо взаємодії Профспілки і органів влади у плані захисту інтересів наших працівників. Знайдуть місце на сторінках бюлетеню дописи та інформації про життя і роботу наших кращих колективів і працівників. Одним словом, ми будемо інформувати наших читачів по все, що стосується вище згаданих тем”, - говорить Галина Собко.Читачі бюлетеню “СоцІнфо” зможуть дізнатися, куди, за якими адресами, якими телефонами звертатися для вирішення тієї чи іншої конкретної проблеми. Ми інформуватимемо про новації у сфері монетизації пільг і субсидій, повідомлятимемо читачів про всі зміни у цій сфері. Без уваги не залишаться і учасники АТО/ООС та їхні сім’ї.

Ще одна важлива категорія наших читачів — багатодітні сім'ї. Ми інформуватимемо про державні і обласні програми щодо підтримки цієї категорії мешканців області.

Значну увагу приділятимемо соціальному захисту і реабілітації людей з інвалідністю. Про це можна буде дізнатися у матеріалах під рубрикою “Без бар’єрів і обмежень”.

У матеріалах під рубрикою “Народжені рівними і вільними”, ми торкнемося гендерної тематики, запобігання насильству в сімʼї, запобіганні торгівлі людьми, про проблеми безхатченків та інших категорій мешканців області.

Також на сторінках бюлетеню ви зможете дізнатися про те, як працівники соціальних служб співпрацюють з представниками громадянського суспільства у вирішенні актуальних питань соціального захисту наших громадян, як здійснюються заходи з адаптації до сучасних умов життя, про те, як і які послуги можуть отримати наші земляки.

Бюлетень “СоцІнфо” стане надійним компасом у морі інформації з усіх проблем, що стосуються соціального захисту мешканців Вінницької області.