Будівля збудована за державний кошт, з введенням в експлуатацію допоможе сільрада, з меблями - спонсори.

Як зазначив голова обласної державної адміністрації Сергій Борзов, про ситуацію в селі Студена Тульчинського району нещодавно повідомили на підсумковій колегії облдержадміністрації.

 У селі збудували будинок, де має жити родина із 10 дітьми. Кошти державні – майже 6 мільйонів гривень. Це субвенція для місцевого бюджету на проєктні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, а також забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

У травні минулого року почали будувати приміщення для дитячого будинку сімейного типу в центрі села, поряд із Будинком культури.

«У серпні 2020 року я там був, дивився як йде будівництво. – зауважив Сергій Борзов. – Будинок добудували, є молода сімейна пара – Тетяна та Дмитро, які виховують двійню – хлопчиків, і готові там жити. Влітку подружжя успішно пройшли курс навчання при Вінницькому обласному центрі соціальних служб та отримали відповідні документи, тож вони зможуть бути батьками-вихователями. Ця пара прийняла рішення, яке змінить їхнє життя, і ще 8 прийомних дітей – від 3 до 12 років… Саме у цьому новому будинку має початися нове життя для усіх. І стіни, і діти мають стати рідними…Але депутати місцевої ради проти виділення зі свого бюджету 71, 4 тис грн на здійснення технічного нагляду та 30 тис грн для під’єднання до електромережі. Так було до вчора – до позачергової сесії Студенянської сільської ради. Я приїхав почути аргументи місцевих депутатів: чому проти?  Держава дала гроші на будівництво дитячого будинку сімейного типу.  Невже для такої родини немає коштів? Одноголосно присутні 14 депутатів проголосували «за» виділення коштів. Вдячний за таке рішення – тепер у будинку є господарі Дмитро Калина та Тетяна Бабич».

Очільник області висловив сподівання, що до Нового року будинок повністю облаштують меблями, після чого сюди переїдуть діти і він стане живим «дитячим будинок сімейного типу».

За словами Голови ОДА, спонсори обіцяють докупити необхідне. Наразі вже є двоспальне ліжко для батьків, 4 полуторних ліжка для дітей, дві шафи, два столи для занять, холодильник, електрична плита, бойлер, пральна машина.

«Головне, щоб у будинку жила любов, повага, доброта і щирість. Допомагайте один одному жити разом! Попри все. Перед батьками сьогодні велика відповідальність. Від них залежать долі дітей. Не лише власних…» - підкреслив Сергій Борзов.

Він також додав, що у 2021 році на Вінниччині створено 3 дитячі будинки сімейного типу та 4 прийомні сім’ї. 186 дітей влаштовано до сімей громадян України протягом 9 місяців.

Також на сьогодні в області функціонує 63 ДБСТ та 125 ПС: виховують там 646 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

579 дітей чекають на усиновлення…