Перший заступник голови ОДА повідомила, як використовують на Вінниччині кошти субвенції на кисневі станції, про рекорд з вакцинації та антиковідні заходи.

Наталя Заболотна на сторінці у соцмережі Фейсбук повідомила мешканцям області про поточну ситуацію з поширенням коронавірусної хвороби, і другого її штаму – Дельта. Також посадовиця проінформувала про заходи, які здійснюються на Вінниччні, щоб припинити поширення інфекції:

«Думаю, що вже всі зрозуміли, що штам Дельта – інший. Він в рази важче переноситься, більше хворих потребує кисню, більша вірогідність попасти в реанімацію і більше людей хворіє.

Ми робимо все можливе, щоб вирівняти цю ситуацію - розгорнуто 2895 ковідних ліжок, а ми й далі збільшуємо їх кількість, лише за минулий тиждень +400. До 97,4% всіх ліжок підведено кисень. На сьогодні їх завантаженість – 58%.

Але одним з найнеобхідніших є сам кисень. За вчорашній день ми використали 15,3 тон кисню, в запасі, завдяки вчорашній поставці, є ще 34,3 тони. Через те, що така ж ситуація по всій країні, його дуже важко шукати та ще й в таких кількостях.

Днями, додатково, з державного бюджету було виділено державну субвенцію у розмірі 17 млн грн. На ці кошти буде закуплено 4 кисневих станції для Барської, Шаргородської, Ладижинської МЛ та обласного фтизіопульмонологічного центру. Та 5 кріогенних газифікаторів для Немирівської, Жмеринської, Калинівської, Гайсинської ЦРЛ та Могилів-Подільської ОЛІЛ.

За майбутню субвенцію , виділену урядом заплановано закупити ще 4 потужних 500 л/ хв кисневих станції на Бершадь, Тульчин, Хмільник, Ямпіль.

Є і втішні новини. За вчора в області вакцинувалася 14 481 людина. Це рекорд за весь час.

Але все одно повністю вакцинованих лише 29%.

Тому ще раз нагадаю – ВАКЦИНУЙТЕСЯ! Подбайте про себе, про своїх близьких.

Подбайте про лікарів, мало хто уявляє, на скільки важко справлятися з такою кількістю хворих.

Працює 208 пунктів щеплень, 42 мобільних бригади та 29 центрів масової вакцинації населення. І подали зміни до розпорядження Державного рівня щоб ще збільшити їх кількість.

Вам залишається тільки прийти і вакцинуватися.

Не забувайте також про засоби індивідуального захисту та карантині обмеження.

Слідкуйте за цим і будьте здорові».