Перший заступник голови ОДА розповіла, як на Вінниччині стверджується ставлення до дітей, як особистостей із беззаперечними правами.
«Що значить бути дитиною в Україні? Хороше запитання, правда!?
Крім того, що я з цим питанням постійно зустрічаюсь в роботі, маю ще й певну особисту зацікавленість, так як у цій країні зростає моя 9-річна донька.
Від того, за яких умов зростатимуть наші діти, залежить майбутнє України.
Тому держава багато працює саме для забезпечення комфортного та безпечного дитинства - це і «Нова Українська школа» і реформа шкільного харчування і «Здорова Україна» і «Нове село» і «Велике будівництво», розвиток соціальних, освітніх, реабілітаційних, медичних послуг, безбар'єрного середовища, та ще багато іншого.
Тобто всі галузі держави працюють пліч-о-пліч, щоб діти дійсно мали все, що їм потрібно!
Але скільки б ми це все не розбудовували чи вдосконалювали - цього буде недостатньо!
Адже є те, на що частина людей не звертає уваги і постійно порушує - права дітей», - вважає Наталя Заболотна.
Посадовиця окреслила й проблемні місця та ризики, в яких перебувають діти. І ці проблеми – не унікальні для нашої області, а типові для України.
«Насильство в сім'ях, в школі, булінг серед дітей, це досить велика проблема всієї країни і зокрема Вінниччини. Зараз в області на обліку служб у справах дітей перебуває 940 дітей, що опинились у складних життєвих обставинах. Лише уявіть скільки таких в Україні! Ми постійно з цим зустрічаємося і боремося», - повідомила Наталя Заболотна.
У Вінницькій області впроваджуються унікальні проекти з підтримки дітей, особливо тих, що живуть у «проблемних» сім’ях, які потребують особливої уваги.
«Цьогоріч, завдяки співпраці з ЮНІСЕФОМ, в нашій області запрацював, поки що, єдиний в Україні центр «Барнахус», у якому діти, що постраждали від домашнього насильства отримують комплексну допомогу, зокрема тимчасове цілодобове перебування в умовах безпеки та психоемоційної підтримки. Також, з 2019 року діє притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Проводиться постійна інформаційна кампанія щодо протидії домашнього насильства», - зазначила Наталя Заболотна.
Крім того, у обласному центрі та в області велика увага приділяється для формування дружнього середовища для дітей і молоді. І є перші позитивні результати цієї роботи, які визнані на рівні дердави.
«Наше місто Вінниця отримало почесний міжнародний статус «Громади, дружньої до дітей і молоді». Цей сатус означає - прогрес громади та постійний рух до того, аби стати дружніми до дітей та молоді. Лише 3 міста України змогли досягнути такого результату. Та все ж таки, щоб дитинство було дійсно максимально комфортним та безпечним, потрібна участь КОЖНОЇ людини, без винятку. Лише так ми зможемо досягнути цієї цілі!», - наголосила Наталя Заболотна.
На честь 75-річчя від створення Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ), за участі Першої Леді України Олени Зеленської проходив Всеукраїнський форум «Україна 30. Саміт ДІТИ», де йшла мова про створення сприятливого середовища для дітей, інформуючи про проблеми дітей, пропонуючи перевірені та ефективні рішення, стимулюючи законодавчі зміни.